Logo
VSTUPENKY ONLINE KUPUJTE Z POHODLÍ DOMOVA

Archiv představení, která už nehrajeme

Text
Upoutávky

Režie:
Lukáš Hlavica

Režie:
Lukáš HLAVICA
Překlad:
Tomáš POSPÍŠIL
Scéna:
Jan TOBOLA
Kostýmy:
Lucie LOOSOVÁ
Produkce:
Jan HRUŠÍNSKÝ
Hudební spolupráce:
Dalibor GONDÍK
Fonetická spolupráce:
Dr. Zdena PALKOVÁPREMIÉRA v DNJ: 11.5.2005

DERNIÉRA v DNJ: 31.3.2008

Délka představení: cca 120 minut

Nadílka  - Alan Ayckbourn - Po derniéře

(z recenzí…)

LÉČBA HRUŠÍNSKÝM
Marcela Pecháčková / Instinkt

… Nečekaný seriál divadelních premiér roztočil principál a herec Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Třetí jarní premiérou byla hra Nadílka, která si dělá drsnou legraci ze tří podivných manželství propojených obchodními vztahy. Křečovité úsměvy, tajný alkoholismus a snobství tu dostávají na frak hlavně v podání Jana Hrušínksého a Valérie Zawadské. Stejně jako v předchozí premiéře Manželské vraždění s Jaroslavem Duškem a Natašou Burger jde znovu o velké téma skřípajícího manželství – tentokrát naštěstí nahlížíme s humorem. Pravda trochu černým.

APLAUS ZA NADÍLKU
Premiéra 11.5. 2005 v Divadle na Jezerce opět přilákala mnoho diváků. Sem chodíme skoro najisto za kvalitními tituly i bezvadným provedením. Ani dnešek nebyl výjimkou...

...L.Hlavica podle skvělého textu, který sám o sobě je zárukou dobré zábavy, vytvořil kvalitní představení a umožnil všem hercům úplnou přirozenost.
Hra samozřejmě měla i hlubší psychologický podtón, ale vtipnost na plné čáře vítězila. Každá postava řešila svůj intimní problém, s nímž nerada vystupovala na veřejnosti, snažila se ho ututlat, a přesto se stával veřejným tajemstvím.
Přestrašená hospodyňka (A. Bendová) se s manželovým růstem stávala manažerkou vynucené zábavy, v kariéře stoupající, i když stále trošičku nejistý a křečovitý Sydney (J.Plesl), s depresemi a nevěrou přelétavého manžela (M. Preiss) bojující Eva (M. Šplechtová), úplně flegmatický a praktického života neschopný, naštěstí dobře zajištěný, bankéř (J. Hrušínský) a jeho zprvu pyšná a nadřazená, později alkoholem rozložená Marion (V. Zawadská) dokázali, na pohled lehounce a bezbolestně, udržovat publikum v opojném nadšení.
/Jindřiška Kodíčková/

Foto z představení Majka Votavová

Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL

Milí diváci,
bohužel dnešní stav paní Jiřiny Bohdalové neodpovídá jejímu předpokladu, že posezení na Jezerce se svými diváky bude moct uskutečnit.
Je nám to nesmírně líto, bohužel vyšší moc zasáhla, proto rušíme oba prosincové termíny mimořádného Vánočního setkání s Jiřinou Bohdalovou
- tedy 6. i 19. prosince 2022. 
Doufáme, že nám zachováte přízeň, pochopíte vážnost situace i její řešení, které nás upřímně mrzí, a vyberete si z dalších plánovaných termínů roku 2023 nebo jakékoliv jiné představení - 
 prosíme informovat paní pokladní buď na emailu vstupenky@hrusinsky.cz, nebo na tel.: 261 224 832.

Děkujeme Vám, že chápete závažnost důvodu a přejeme Vám v kontextu událostí hlavně hodně zdraví a sil,
Vaše Divadlo Na Jezerce.