Logo
VSTUPENKY ONLINE KUPUJTE Z POHODLÍ DOMOVA

Ohlasy

Vážení,
mnohokrát děkuji všem tvůrcům a účinkujícím za skvělé představení Pánský klub. Navštívit toto představení jsme se rozhodli dle reklamy pana Žáka ve Všechnopárty. Domnívali jsme se, že se bude jednat o komedii lechtivějšího rázu a budeme se smát až se za břicho popadat. Pravda, humorných okamžiků bylo mnoho, ale pojmout toto věčné téma sexu a nevěry formou terapie, prvoplánové vtípky vynáší o level výše, vybízí k zamyšlení, nabízí různé úhly pohledu stran generací i životních stylů a toho si nesmírně cením. Myslím, že si z toho každý, kdo je k sobě upřímný, může hodně odnést a je-li se svou situací nespokojen, i rozhodnout se ji změnit. Ano, myslím si, že i návštěva divadla může být léčivou terapií a zasít do člověka prvotní impuls pro změnu ke spokojenějšímu a naplněnějšímu životu. Koneckonců proto do divadla chodíme, abychom se duševně osvěžili, obohatili a zjistili, že i přes tu každodenní rutinu a shon v nás dřímá cosi víc, lidskost. A kde jinde se projevuje než v mezilidských vztazích. Přeneseně by se tedy dalo říci, že do divadla chodíme proto, abychom nezapomněli, že jsme lidmi. :) A za to vám všem velký dík. Víří mi hlavou tisíce myšlenek a nejraději bych si v klidu ještě znovu poslechla či přečetla všechna ta moudrá slova, která dnešní večer zazněla. Zejména závěrečná řeč pana Přemka-nebožtíka - skvělý odkaz. A pak také "děkovné řeči" ostatních účastníků terapie, které zazněly v jejich domácích úkolech tzv. zpovědnici. Myslíte, že byste mi je mohli poskytnout nebo alespoň část? Jsem také takový samozvaný psycholog a baví mě hloubat nad smyslem věcí. Oslovil mě zde mimo jiné i známý fakt, že naše vzorce chování jsou ať chceme či nechceme ovlivněny prostředím v jakém vyrůstáme. Ale nic není ztraceno, vždy máme možnost se rozhodnout situaci změnit, pokud nám nevyhovuje. A na příkladu Edy vidíme jak mnohdy málo stačí - jeden telefon a letitý problém se náhle rozpustí jak pára nad hrncem. Ono je opravdu snadné někoho odsoudit. Ale je velice ošemetné poukazovat na to co je nebo není správné, když neznáme to pozadí, příčiny chování člověka. Vše má svůj důvod. Když se někdo chová hrubě, může být uvnitř ustrašené děcko, které bude vděčné za sebemenší podání pomocné ruky. Stejně tak nevěru nehodnoťme negativně, může být osvobozením se z nefunkčního vztahu. Lékem na vše stejně zůstává otevřená komunikace, když přestaneme předstírat ostatním, ale hlavně sami sobě, tak najednou zjistíme, že jsou věci mnohem snadnější, problémy se zdají malicherné a rozpustí se ve světle lásky. Jsme tu hlavně, abychom žili spokojeně a šťastně a cest je k tomu tolik kolik je lidí co tu cestu hledají. Každému vyhovuje něco jiného. Někdo kráčí cestou přímou jiný musí prozkoumat každou zákrutu, ale to neznamená, že jedna cesta je lepší nebo horší než ta druhá. Důležité je k čemu směřuje. Cesta nás zušlechťuje. Proto se možná říká, že cesta může být cíl.
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, inu alespoň vidíte co vše ve mně toto představení vyvolalo, jaký přetlak emocí a myšlenek, který prostě musel ven. Také by se na to dalo pohlížet jako na takové vyventilování nutkavé potřeby :-)
Ještě jednou děkuji a vězte, že všem kolem budu toto představení vřele doporučovat.
Přeji krásné dny, spokojené diváky a další stejně úspěšná představení.
S přátelským pozdravem

Markéta Špinglová 14.01.2020

Milý Honzo, musím Vám poděkovat za dnešní večerní nádherné představení Pánsky klub. Ale hlavně Vám chci poděkovat za neuveřitelný Váš záskok za Vašeho nemocného herce. Přiznam se, že jsem se skvěle bavila a to co me čeká příští rok bude náročné - zdravi. Takže jsem načerpala nové síly. Děkuji ale i celému dnešnímu hereckému týmu.
Honzo všechno nejlepší do nového roku, hlavně zdraví a plné divadlo.


Ivana Zlámalová 31.12.2019

Vážené divadlo,
chtěla bych vám napsat, jak smolaři ke štěstí přišli. Je to tak. Před několika lety jsem se dobře bavila u knihy Poslední aristokratka. Poté jsem se dozvěděla, že jste hru zařadili do svého repertoáru a navíc to obsazení! Čtyři roky se snažím koupit si lístky. Když už jsou volná místa, tak jdu rodit nebo jsem opět těhotná a večer mi bývá špatně. Letos před Vánoci se stala skvělá věc. Můj manžel dokázal sehnat lístky. Já sehnala hlídání pro ty naše holky. Celý týden jsem učila tu menší, aby večer už vydržela bez mámy. Vše zařízeno. Konečně nasedneme do auta a jedeme do Prahy. Jsme věční smolaři a tak nás ani nepřekvapilo, že po tom všem je změna programu. Jenže nastalo překvapení. To co Vaše divadlo dokázalo a co předvedli herci. Všichni jste do toho šli naplno. Smáli jsme se od začátku do konce. Atmosféra byla příjemná. Nelituji, že jsem první večer bez dětí strávila ve Vaší společnosti. Děkuji.

Přeji hodně zdraví a na viděnou u dalších her.

S pozdravem

Pavlína Švigárová 30.12.2019

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy budete přesně vypisovat termíny představení Pánský klub na únor a březen? Naše parta by se ráda vypravila z Prachatic do Prahy do divadla, ale když jsem se na FB dočetla, že jsou vypsány termíny na leden, představení už bylo úplně vyprodané :-(
Děkuji a přeji hezký den,

Eva Bžochová

Eva Bžochová 21.11.2019

Dobrý den, moc Vám děkujeme za překrásné kalendáře!
Velmi mě potěšil balíček s kalendáři, ani nevíte jak… Díky Vám je svět krásnější!!
Přeji krásný zbytek prázdnin,
Martina Pechová
Vrchní sestra
Pediatrická kl. 1. LF UK/TN

Vrchní sestra Pediatrické kl. 1. LF UK/TN 6.08.2019
Anketa Divadelních novin (Divadelní noviny) 5.01.2021

Divadlo Na Jezerce v anketě Divadelních novin č. 1/2021 z 5. ledna 2021
INSCENACE ROKU

DN Inscenace roku 2020
Jitka Kačanová (Náš region - Praha) 7.12.2020

Jan Hrušínský: VĚŘÍM, ŽE DIVADLO PŘEŽIJE I SOUČASNOU VLÁDU

Jan Hrušínský: Věřím, že divadlo přežije i současnou vládu
Jan Hrušínský (Divadelní noviny) 24.11.2020

OHLÉDNUTÍ ZA STO LETY ČESKÉHO DIVADLA

DN 20/2020 Slovo Jan Hrušínský
Marie Reslová (Aktuálně.cz) 17.10.2020

Recenze Marie Reslové

Marie Reslová / aktuálně.cz / recenze: RUDOLF HRUŠÍNSKÝ - 100 ROZMARNÝCH LÉT
Nikola Hrklová (Neovlivní.cz) 9.09.2020

SNAD VLÁDA NEOHROZÍ NOVOU SEZONU

Snad vláda neohrozí novou sezonu / Nikola Hrklová / Neovlivní.cz
Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL

Vážení a milí diváci Divadla Na Jezerce, 

Aktuálně pro vás připravujeme LETNÍ SCÉNU!

Informace o ČERVNOVÉM PROGRAMU najdete v našich AKTUALITÁCH.


Některá z našich představení po derniéře můžete sledovat na internetové platformě Dramox.

Přejeme vám hodně zdraví!