< >
17/06 Saturnin pondělí Zdeněk Jirotka 19:00 více
18/06 Práskni do bot úterý Owen McCafferty 19:00 více
19/06 Občan první jakosti středa Matěj Balcar 19:00 více
20/06 Naprostí cizinci čtvrtek Paolo Genovese 19:00 více

Skvělé divadelní představení Mnoho povyku pro lajk s úžasným Janem Vlasákem, který humornou a přímočarou cestou umí vyřešit "problémy" dnešní mladé generace. Představení zároveň vystihuje rozdílnost i blízkost v rámci mezigeneračního soužití v dnešní uspěchané době. Dávám pět hvězdiček! :-)

Ing. Ondřej Kubín, starosta MČ Praha 4 6.06.2023

Dobrý den přeji na Jezerku,
moc bych Vám chtěl poděkovat za pozvání na včerejší premiéru Mnoho povyku pro lajk.
Moc jsme si to užili! Dlouho jsem se takhle nenasmál. Hra se Vám opravdu povedla!
Ještě jednou děkuji a přeji krásný víkend.
Petr Jílek

Petr Jílek, T-Mobile 26.05.2023

Vážený pane Jane Hrušínský.
Já děkuji za Vaši reakci na mé ocenění nádherného představení. Dovolte mi: Již druhým rokem se poměrně intenzívně zabývám (také díky ČT) osudy šlechtických rodů u nás. Díky mému členství v TOP 09 jsem měl a mám možnost být v osobním kontaktu s hrabětem Tomášem Czerninem, dnes místopředsedou senátu ČR. Po vydařeném pořadu ČT - Modrá krev, je i možnost listovat v knize Modrá krev. Seriál i kniha vznikaly za přispění hraběte Františka Kinského. Když se tak probírám osudy šlechtických rodů, co všechno pro tuto zemi udělali, co tu za nádherné památky zanechali, co všechno museli prožít, napadá mě jedno: Rod Hrušínských je také takovým ŠLECHTICKÝM RODEM DIVADLA, rodem s modrou divadelní krví.
Přeju Vám vše dobré a nenechte se odradit tím otravujícím "českým hmyzem", který tady bude asi vždycky. (Viz.dějiny!)
Karel Hovorka
P.S. Doporučte manželským poradnám roli manželky-Boha svědka, jak nádherně předvedla ve hře Vaše paní. Geniální nápad.
______________________________________________________________
Od: "Jan Hrušínský"
Datum: 01. 05. 2023
Předmět: Re: Ze života K.Čapka +

Vážený a milý pane Hovorko,
děkuji za Vaše milá slova. Udělal jste mi Vaším e-mailovým dopisem velkou radost. Co víc může principála divadla potěšit, než když ráno venku svítí sluníčko a do toho při snídani může číst tak hezké zhodnocení včerejšího představení. Vlastně našeho včerejšího života. Čapek je moje srdeční záležitost. Nejen proto, jaký byl spisovatel, ale - a možná především - jaký byl člověk. Tohle vnímáme s Petrem Vackem podobně. Čapek je domov. Dovolili jsme si dát Vaše slova na náš divadelní Instagram. Děkuji Vám za celé divadlo, ale hlavně za ty, kteří o Čapkovi včera ve Vrchlabí hráli - a také za ty, kteří zájezd připravovali. Máme radost. Přeji krásný den a upřímně Vás zdravím.
Jan Hrušínský

Karel Hovorka 5.05.2023

Nejspíš dobrý den pane Hrušínský.
Musím přiznat, že díky intuici mé ženy dnes ráno( včera) jsem se dostal na představení Vašeho divadla do Vrchlabí: Ze života Čapka, z pera a režijního vedení pana Vacka. NESKUTEČNÉ ! VYNIKAJÍCÍ !
Herecky skvěle odvedená práce, absolutorium za výkony každého z herecké výpravy, výborné scénické nápady.
Neskutečné přiblížení génia Karla Čapka. Až z toho mrazilo- vzhledem k současné situaci ve společnosti, ve světě. Prostě GENIÁLNÍ !
I když velmi smutné až tragické.
Také Vám děkuji za Vaše vyjádření a postoje ke garnituře proruských zaprodanců Zemana , Babiše a jejich nohsledů.
Držíme Vám palce a budeme se snažit zařadit mezi Vaše pravidelné diváky.
Karel Hovorka

Karel Hovorka 1.05.2023

Milý pane Hrušínský, Občan první jakosti je po všech stránkách mimořádné představení. Dokonalý text, který se vyhýbá povrchnosti i sebemenšímu náznaku černobílého vidění, a přitom je svěží, odvážný a především vtipný, byť z té vtipnosti občas zamrazí. To je na něm nesmírně cenné. Dramaturgie Divadla Na Jezerce už dlouho v mých očích přirozeně navazuje na apelativní divadlo Jana Grossmana. Tento názor sdílí i kritik Jan Kerbr, s nímž jsem nedávno o Divadle Na Jezerce hovořil. Před několika týdny jsem pro Paměť národa pořídil rozhovor s Vladimírem Justem, který o Divadle Na Jezerce hovořil také jen v superlativech. Jestliže Jan Grossman říkal, že divadlo tu není od toho, aby divákům odpovídalo, ale naopak jim kladlo nepříjemné otázky, na něž si sami musí hledat odpovědi, pak v mých očích Divadlo Na Jezerce tuto podmínku stoprocentně splňuje (na rozdíl od řady jiných). Navíc je všude v divadle přítomen Váš pan otec, což nás velmi potěšilo.
Vy všichni jste své postavy hráli dle mého názoru naprosto přesně: neokázale a lidsky. Nikde ani špetka karikatury či povrchnosti. Také jsem ještě přemýšlel o Vaší postavě a nejvíce se mi vkrádaly na mysl dvě otázky. Co pro takového mediálního magnáta představují obecně platné hodnoty? Občas je reflektuje, leccos má v hlavě srovnané (názor na komunismus), ale vzhledem k své pozici se je naučil potírat a šermuje jimi pouze směrem k těm, co stojí na společenském žebříčku níže. V opačném přístupu mu brání strach. Uzpůsobuje-li své názory momentálním náladám většinové společnosti (kvůli dosažení co nejvyšší sledovanosti), pak vlastně permanentně ztrácí svoji identitu. Je nejméně svobodnou postavou ze všech. O demokracii hovoří pouze tehdy, teče-li mu do bot, či může-li se udělat hezkým. Je to neustálé balancování mezi Pavlem a Šavlem (nějak nápadně mi připomíná jistého "supermoderátora" a televizního ředitele, který nejdříve pomáhal bývalému prezidentovi a zesměšňoval jeho kritiky, aby se posléze stal na stejné televizní stanici "hlasatelem svobody a demokracie"). A pak je tu jeho strach. Bojí se, ať už důsledků své minulosti, nebo toho, co mu vyvede jeho sebestředný moderátor. Tak nějak to končí, když je člověk živ z toho, že ustupuje masám, či přinejmenším konkrétním jedincům šířícím zlobu, lži a nenávist. A nemusí být pouze mediálním magnátem a multimilionářem. Do jisté míry se to týká každého z nás.
Všechny postavy jsou autorem Matějem Balcarem geniálně napsané, ale Váš televizní ředitel mě nejvíc nutí k přemýšlení. Vy jste se ve Vašem divadle vydali cestou opačnou. Nehladíte diváka po srsti, jak říkal Otomar Krejča, nejdete vstříc masám. A proto Vám ještě jednou moc tleskám a těším se na další návštěvu.
Jelo s námi ve svém volném čase i šest žákyň ve věku šestnácti až osmnácti let. Některé z nich svět divadla teprve objevují. Obávaly se a přemýšlely, zda před náročným týdnem podniknout dalekou cestu a jet do Prahy. Všechny bez výjimky se vyjádřily jen v superlativech a o mnohých tématech ještě zpětně diskutovaly. To mě osobně velmi těší. Je dost možné, že se Vám někdo z účastníků písemně vyjádří.
Přeji Vám, Vašim blízkým i celému divadlu jen to nejlepší! Speciálně moc pozdravuji všechny, kteří se podílí na této skvostné inscenaci. Všichni učitelé, šest žákyň a jedna maminka z Rumburku, kde nyní učím, byli představením uchváceni.
Srdečně Vás zdravím a těším se brzy opět na shledanou.
Filip Stojaník

(Mgr.et Mgr. Filip Stojaník, historik, spisovatel, publicista a pedagog, FF UJEP, SOŠ MGP

Filip Stojaník 20.04.2023
Milan Dráždil (Vídeňské svobodné listy) 27.12.2023

"Ze života Čapka" v podání herců Divadla Na Jezerce bylo poučné i zábavné

Ze života Čapka - recenze z Vídně
Radmila Hrdinová (Novinky.cz) 20.12.2023

RECENZE: My kluci, co jsme spolu zestárli
90%

Bylo nás pět - tenkrát
Jiří Kubík (SeznamZprávy) 4.12.2023

Galerie osobností - Jan Hrušínský

Galerie osobností - SeznamZprávy
Jan Kerbr (Lidovky.cz) 29.11.2023

Bajza umřel v koncentráku. Vzpomínky čtveřice důchodců ožívají v poláčkovském sequelu na Jezerce.

Bylo nás pět LN Jan Kerbr
Petr Vacek (AHA) 26.11.2023

Petr Vacek uvádí klasiku: Bylo nás pět z důchoďáku

Rozhovor s Petrem Vackem
Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL
  KUPUJTE VSTUPENKY ONLINE