Logo
VSTUPENKY ONLINE KUPUJTE Z POHODLÍ DOMOVA

Herci - aktuálně hrají

Tříska

Jan Tříska

Jan Tříska se narodil 4. listopadu 1936 v Praze.
Po absolvování DAMU (1959) se stal historicky nejmladším členem činohry Národního divadla (1959-66), kde exceloval mimo jiné jako nezapomenutelný Romeo - ve svých pětadvaceti se stal symbolem nastupujícího mládí. Z ND odešel s režisérem Otomarem Krejčou do nově založeného Divadlo za branou (1966-72), kde patřil k hlavním hvězdám. Po násilném zrušení DZB nastoupil do Městských divadel pražských (1972-77). V roce 1977 z Československa emigroval a zahájil novou životní a profesionální etapu v USA. Prosadil se jako ďábel Woland v dramatizaci Bulgakovova románu Mistr a Markétka.
Spolupracoval s režiséry jako je Peter Brook, Peter Sellars, Anatolij Efros, Warren Beatty a Miloš Forman. Také v Čechách po něm po pádu komunismu opět sáhli filmaři: nejdříve Jan Svěrák ve vynikající Obecné škole, pak následovaly filmy Řád, Rok ďábla, Želary, Jedna ruka netleská, Horem Pádem, Šílení... Domácímu divadelní publikum mu opět tleskalo za výkon v roli Krále Leara.
V Divadle Na Jezerce hrál několik let v inscenaci čtyř Janů - Kumšt.

Divadlo Na Jezerce

Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL

Milí diváci,
bohužel dnešní stav paní Jiřiny Bohdalové neodpovídá jejímu předpokladu, že posezení na Jezerce se svými diváky bude moct uskutečnit.
Je nám to nesmírně líto, bohužel vyšší moc zasáhla, proto rušíme oba prosincové termíny mimořádného Vánočního setkání s Jiřinou Bohdalovou
- tedy 6. i 19. prosince 2022. 
Doufáme, že nám zachováte přízeň, pochopíte vážnost situace i její řešení, které nás upřímně mrzí, a vyberete si z dalších plánovaných termínů roku 2023 nebo jakékoliv jiné představení - 
 prosíme informovat paní pokladní buď na emailu vstupenky@hrusinsky.cz, nebo na tel.: 261 224 832.

Děkujeme Vám, že chápete závažnost důvodu a přejeme Vám v kontextu událostí hlavně hodně zdraví a sil,
Vaše Divadlo Na Jezerce.