Logo
VSTUPENKY ONLINE KUPUJTE Z POHODLÍ DOMOVA

Herci - aktuálně hrají

Tříska

Jan Tříska

Jan Tříska se narodil 4. listopadu 1936 v Praze.
Po absolvování DAMU (1959) se stal historicky nejmladším členem činohry Národního divadla (1959-66), kde exceloval mimo jiné jako nezapomenutelný Romeo - ve svých pětadvaceti se stal symbolem nastupujícího mládí. Z ND odešel s režisérem Otomarem Krejčou do nově založeného Divadlo za branou (1966-72), kde patřil k hlavním hvězdám. Po násilném zrušení DZB nastoupil do Městských divadel pražských (1972-77). V roce 1977 z Československa emigroval a zahájil novou životní a profesionální etapu v USA. Prosadil se jako ďábel Woland v dramatizaci Bulgakovova románu Mistr a Markétka.
Spolupracoval s režiséry jako je Peter Brook, Peter Sellars, Anatolij Efros, Warren Beatty a Miloš Forman. Také v Čechách po něm po pádu komunismu opět sáhli filmaři: nejdříve Jan Svěrák ve vynikající Obecné škole, pak následovaly filmy Řád, Rok ďábla, Želary, Jedna ruka netleská, Horem Pádem, Šílení... Domácímu divadelní publikum mu opět tleskalo za výkon v roli Krále Leara.
V Divadle Na Jezerce hrál několik let v inscenaci čtyř Janů - Kumšt.

Divadlo Na Jezerce

Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL

Vážení a milí diváci Divadla Na Jezerce, 

vaše vstupenky zůstávají v platnosti - o svá představení nepřijdete. 
Vzhledem k tomu, že neznáme harmonogram rozvolňování stávajících restrikcí a hrát pro 20% kapacity hlediště je pro nedotované profesionální divadlo nemožné, musíme zrušit představení do konce února 2021. O případných změnách vás budeme včas informovat. V březnu to bude rok, co nám vláda nařídila divadlo uzavřít.

Jsme připraveni pro vás začít hrát hned, jakmile nám to bude umožněno. 

Děkujeme za pochopení, přejeme vám lepší rok 2021.