Logo
VSTUPENKY ONLINE KUPUJTE Z POHODLÍ DOMOVA

Archiv představení, která už nehrajeme

Text
Upoutávky

Režie:
Jan Hřebejk

Scéna:
Jan ŠTĚPÁNEK
Kostýmy:
Katarína BIELIKOVÁ
Produkce:
Jan HRUŠÍNSKÝ
Překlad:
Michal LÁZŇOVSKÝ
Zvukový design:
Ladislav GREINER


PREMIÉRA v DNJ: 10.5.2007

DERNIÉRA v DNJ: 2.3.2012
Délka představení: cca 100 minut

Kumšt  - Yasmina Reza - Po derniéře

"Když říkám podle mě, myslím tím objektivně"

Autorkou „Kumštu“ je uznávaná současná francouzská dramatička,Yasmina Reza. „Kumšt“ /ART/ patří bezesporu mezi nejkvalitnější současné komedie a krátce po prvním uvedení v roce 1994 si našel cestu k divákům z celého světa. Byl přeložen do 35 jazyků. Pojednává o třech nerozlučných kamarádech, Markovi - Jan TŘÍSKA, Ivanovi - Jan HRUŠÍNSKÝ a Borisovi - Jan KAČER, kteří se přes zdánlivě obyčejnou debatu o umění dostanou až k životně důležitému sporu, který odhalí jejich nejniternější hodnoty. Modernistický obraz, který celou diskusi vyvolal, přivede hrdiny až na pokraj jejich světů. „Kumšt“ pojednává o problémech, které nevyhnutelně zajímají každého člověka. Přes svou hloubku však má velmi přístupnou a milou podobu plnou lehkého humoru. Režie se ujal Jan HŘEBEJK.

Představení hry "KUMŠT" se okamžitě po premiéře v Divadle Na Jezerce stalo divadelní událostí sezóny a dosáhlo více než dvou set beznadějně vyprodaných repríz. Hráli jsme je nejen v Praze, ale po celé republice, na Slovensku i v Rakousku. S Kumštem bylo DNJ pozváno na řadu festivalů, např. Višegrádské dni v Košicích nebo Čekání na Václava v Hradci Králové a mnoha dalších.

KUMŠT - foto Bohdan Holomíček a Jana Pertáková

Kumšt zahajoval festival Višegradské dni v Košicích. Foto:Jan Hrušínský a Eliška Zemánková

Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL

HRAJEME! NEDĚLE: MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ
POKLADNA OTEVŘENA: 13:00 - 19:00

Informace k výměně vstupenek na červen 2021 najdete na webu v Aktualitách. Prosíme všechny diváky s platnou vstupenkou z období covidu, aby v případě, že se jim náhradní termín nehodí, dali co nejdříve vědět obchodnímu oddělení telefonicky (606 066 134) nebo formou emailu (obchodni@hrusinsky.cz). Pokud vám nový termín vyhovuje - budeme s vámi automaticky v den představení počítat. Je ovšem nutné přinést s sebou původní vstupenky.
Splněnou podmínkou pro vstup do divadla je (od 8.6.) také negativní tzv. samotest.