Logo
VSTUPENKY ONLINE KUPUJTE Z POHODLÍ DOMOVA

Archiv představení, která už nehrajeme

Text
Upoutávky

Režie:
Jan Hřebejk

Scéna:
Jan ŠTĚPÁNEK
Kostýmy:
Katarína BIELIKOVÁ
Produkce:
Jan HRUŠÍNSKÝ
Překlad:
Michal LÁZŇOVSKÝ
Zvukový design:
Ladislav GREINER


PREMIÉRA v DNJ: 10.5.2007

DERNIÉRA v DNJ: 2.3.2012
Délka představení: cca 100 minut

Kumšt  - Yasmina Reza - Po derniéře

"Když říkám podle mě, myslím tím objektivně"

Autorkou „Kumštu“ je uznávaná současná francouzská dramatička,Yasmina Reza. „Kumšt“ /ART/ patří bezesporu mezi nejkvalitnější současné komedie a krátce po prvním uvedení v roce 1994 si našel cestu k divákům z celého světa. Byl přeložen do 35 jazyků. Pojednává o třech nerozlučných kamarádech, Markovi - Jan TŘÍSKA, Ivanovi - Jan HRUŠÍNSKÝ a Borisovi - Jan KAČER, kteří se přes zdánlivě obyčejnou debatu o umění dostanou až k životně důležitému sporu, který odhalí jejich nejniternější hodnoty. Modernistický obraz, který celou diskusi vyvolal, přivede hrdiny až na pokraj jejich světů. „Kumšt“ pojednává o problémech, které nevyhnutelně zajímají každého člověka. Přes svou hloubku však má velmi přístupnou a milou podobu plnou lehkého humoru. Režie se ujal Jan HŘEBEJK.

Představení hry "KUMŠT" se okamžitě po premiéře v Divadle Na Jezerce stalo divadelní událostí sezóny a dosáhlo více než dvou set beznadějně vyprodaných repríz. Hráli jsme je nejen v Praze, ale po celé republice, na Slovensku i v Rakousku. S Kumštem bylo DNJ pozváno na řadu festivalů, např. Višegrádské dni v Košicích nebo Čekání na Václava v Hradci Králové a mnoha dalších.

KUMŠT - foto Bohdan Holomíček a Jana Pertáková

Kumšt zahajoval festival Višegradské dni v Košicích. Foto:Jan Hrušínský a Eliška Zemánková

Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL

Milí diváci,
bohužel dnešní stav paní Jiřiny Bohdalové neodpovídá jejímu předpokladu, že posezení na Jezerce se svými diváky bude moct uskutečnit.
Je nám to nesmírně líto, bohužel vyšší moc zasáhla, proto rušíme oba prosincové termíny mimořádného Vánočního setkání s Jiřinou Bohdalovou
- tedy 6. i 19. prosince 2022. 
Doufáme, že nám zachováte přízeň, pochopíte vážnost situace i její řešení, které nás upřímně mrzí, a vyberete si z dalších plánovaných termínů roku 2023 nebo jakékoliv jiné představení - 
 prosíme informovat paní pokladní buď na emailu vstupenky@hrusinsky.cz, nebo na tel.: 261 224 832.

Děkujeme Vám, že chápete závažnost důvodu a přejeme Vám v kontextu událostí hlavně hodně zdraví a sil,
Vaše Divadlo Na Jezerce.