< >
17/06 Saturnin pondělí Zdeněk Jirotka 19:00 více
18/06 Práskni do bot úterý Owen McCafferty 19:00 více
19/06 Občan první jakosti středa Matěj Balcar 19:00 více
20/06 Naprostí cizinci čtvrtek Paolo Genovese 19:00 více

Archiv představení, která už nehrajeme

Plakát k divadelnímu představení Upoutávky

Režie:
Ondřej Sokol

Režie:
Ondřej SOKOL
Scéna:
Adam PITRA
Kostýmy:
Katarína HOLLÁ
Produkce:
Jan HRUŠÍNSKÝ
Zvukový design:
Ladislav GREINER


PREMIÉRA v DNJ: 9.10.2008

DERNIÉRA v DNJ: 19.2.2010

Délka představení: cca 120 minut
Ceny vstupenek:   0, 0 Kč

Válka Roseových  - Warren Adler - Po derniéře

Domov, sladký domov...

O tom, jak může skončit zdánlivě šťastné manželství, vypráví černá komedie Válka Roseových, připravovaná říjnová novinka DIVADLA NA JEZERCE. Předlohou hry je novela světoznámého amerického autora Warrena Adlera, podle které byl natočen i kultovní film. Divadelní podoba této mrazivé komedie se dočká české premiéry v režii Ondřeje Sokola, který v Divadle Na Jezerce režíroval divácky úspěšné hry Zahraj to znovu, Same a Prokletí nefritového škorpióna. Barbora Kodetová a Michal Dlouhý v hlavních rolích na jevišti doslova rozehrávají herecký koncert v dramatickém příběhu o rozchodu, který se mění v nesmyslný boj na život a na smrt. V dalších rolích jim skvěle sekundují Roman Štabrňák, Martin Preiss. Dále hrají Stanislav Fišer, Radka Mayerová a Eliška Zemánková s Veronikou Zemánkovou. Speciálním hostem /ze záznamu/ v roli dražitele je Juraj Herz.

Osudy Jonathana a Barbary spojí okamžik, kdy se jako studenti setkají na aukci uměleckých předmětů. Tam vzniká jejich velká láska a později téměř ideální manželství. Ale to všechno se v běhu všedních dní postupně vytrácí v honbě za kariérou a penězi. A po sedmnácti letech se jejich vztah mění v nenávist. Barbara podává žádost o rozvod a jejich dům se stává bitevním polem. Rozvodové řízení se mění v boj bez pravidel. Boj stále tvrdší, zákeřnější, plný fyzického násilí.

”Je to příběh o rozchodu a také o tom, kam až může dojít vztah dvou lidí. Nic z toho, co se ve Válce Roseových odehrává, není nemožné v běžném životě. Na rozdíl od filmu, kde vystupuje jeden právník, jsou v divadelní hře advokáti dva. Příběh ukazuje, že takový rozvod se stává hlavně dílem právníků,” říká režisér Ondřej Sokol.

”Válka Roseových je obrovskou příležitostí pro herce. A pro diváky přitažlivým titulem. Je to příběh, který má stále co říct. Je stejně zábavný jako mrazivý. Téma hry je vzrušující a bohužel, zřejmě věčné,” říká producent a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.


Premiéra v Divadle Na Jezerce byla 9. října 2008

Hrací termíny

Datum Čas Kde Zakoupení vstupenek

Informace o dostupnosti vstupenek jsou pouze orientační. Pro přesný počet volných vstupenek klikněte na odkaz ve sloupci Zakoupení vstupenek.

Hodnocení diváků

Vaše hodnocení

Hodnocení:

Foto z představení Majka Votavová

Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL
  KUPUJTE VSTUPENKY ONLINE