< >
04/03 Vizita pondělí Jaroslav Dušek 19:00 více
04/03 Už je tady zas! pondělí Timur Vermes 19:00 více
05/03 Práskni do bot úterý Owen McCafferty 19:00 více
06/03 Saturnin středa Zdeněk Jirotka 19:00 více

Nejspíš dobrý den pane Hrušínský.
Musím přiznat, že díky intuici mé ženy dnes ráno( včera) jsem se dostal na představení Vašeho divadla do Vrchlabí: Ze života Čapka, z pera a režijního vedení pana Vacka. NESKUTEČNÉ ! VYNIKAJÍCÍ !
Herecky skvěle odvedená práce, absolutorium za výkony každého z herecké výpravy, výborné scénické nápady.
Neskutečné přiblížení génia Karla Čapka. Až z toho mrazilo- vzhledem k současné situaci ve společnosti, ve světě. Prostě GENIÁLNÍ !
I když velmi smutné až tragické.
Také Vám děkuji za Vaše vyjádření a postoje ke garnituře proruských zaprodanců Zemana , Babiše a jejich nohsledů.
Držíme Vám palce a budeme se snažit zařadit mezi Vaše pravidelné diváky.
Karel Hovorka

Karel Hovorka 1.05.2023

Milý pane Hrušínský, Občan první jakosti je po všech stránkách mimořádné představení. Dokonalý text, který se vyhýbá povrchnosti i sebemenšímu náznaku černobílého vidění, a přitom je svěží, odvážný a především vtipný, byť z té vtipnosti občas zamrazí. To je na něm nesmírně cenné. Dramaturgie Divadla Na Jezerce už dlouho v mých očích přirozeně navazuje na apelativní divadlo Jana Grossmana. Tento názor sdílí i kritik Jan Kerbr, s nímž jsem nedávno o Divadle Na Jezerce hovořil. Před několika týdny jsem pro Paměť národa pořídil rozhovor s Vladimírem Justem, který o Divadle Na Jezerce hovořil také jen v superlativech. Jestliže Jan Grossman říkal, že divadlo tu není od toho, aby divákům odpovídalo, ale naopak jim kladlo nepříjemné otázky, na něž si sami musí hledat odpovědi, pak v mých očích Divadlo Na Jezerce tuto podmínku stoprocentně splňuje (na rozdíl od řady jiných). Navíc je všude v divadle přítomen Váš pan otec, což nás velmi potěšilo.
Vy všichni jste své postavy hráli dle mého názoru naprosto přesně: neokázale a lidsky. Nikde ani špetka karikatury či povrchnosti. Také jsem ještě přemýšlel o Vaší postavě a nejvíce se mi vkrádaly na mysl dvě otázky. Co pro takového mediálního magnáta představují obecně platné hodnoty? Občas je reflektuje, leccos má v hlavě srovnané (názor na komunismus), ale vzhledem k své pozici se je naučil potírat a šermuje jimi pouze směrem k těm, co stojí na společenském žebříčku níže. V opačném přístupu mu brání strach. Uzpůsobuje-li své názory momentálním náladám většinové společnosti (kvůli dosažení co nejvyšší sledovanosti), pak vlastně permanentně ztrácí svoji identitu. Je nejméně svobodnou postavou ze všech. O demokracii hovoří pouze tehdy, teče-li mu do bot, či může-li se udělat hezkým. Je to neustálé balancování mezi Pavlem a Šavlem (nějak nápadně mi připomíná jistého "supermoderátora" a televizního ředitele, který nejdříve pomáhal bývalému prezidentovi a zesměšňoval jeho kritiky, aby se posléze stal na stejné televizní stanici "hlasatelem svobody a demokracie"). A pak je tu jeho strach. Bojí se, ať už důsledků své minulosti, nebo toho, co mu vyvede jeho sebestředný moderátor. Tak nějak to končí, když je člověk živ z toho, že ustupuje masám, či přinejmenším konkrétním jedincům šířícím zlobu, lži a nenávist. A nemusí být pouze mediálním magnátem a multimilionářem. Do jisté míry se to týká každého z nás.
Všechny postavy jsou autorem Matějem Balcarem geniálně napsané, ale Váš televizní ředitel mě nejvíc nutí k přemýšlení. Vy jste se ve Vašem divadle vydali cestou opačnou. Nehladíte diváka po srsti, jak říkal Otomar Krejča, nejdete vstříc masám. A proto Vám ještě jednou moc tleskám a těším se na další návštěvu.
Jelo s námi ve svém volném čase i šest žákyň ve věku šestnácti až osmnácti let. Některé z nich svět divadla teprve objevují. Obávaly se a přemýšlely, zda před náročným týdnem podniknout dalekou cestu a jet do Prahy. Všechny bez výjimky se vyjádřily jen v superlativech a o mnohých tématech ještě zpětně diskutovaly. To mě osobně velmi těší. Je dost možné, že se Vám někdo z účastníků písemně vyjádří.
Přeji Vám, Vašim blízkým i celému divadlu jen to nejlepší! Speciálně moc pozdravuji všechny, kteří se podílí na této skvostné inscenaci. Všichni učitelé, šest žákyň a jedna maminka z Rumburku, kde nyní učím, byli představením uchváceni.
Srdečně Vás zdravím a těším se brzy opět na shledanou.
Filip Stojaník

(Mgr.et Mgr. Filip Stojaník, historik, spisovatel, publicista a pedagog, FF UJEP, SOŠ MGP

Filip Stojaník 20.04.2023

Dobrý den,
ještě jednou bych ráda poděkovala (a obvykle již nepíšu :D) za včerejší představení Občan první jakosti, bylo velmi vtipné a trefné, moc se mi líbilo a i divákům. Opravdu povedené! Jsem ráda, že jste jeli ,,okolo“. S chutí bych si to dala ještě jednou, už jsem nakousla přítele a snad ho nalákám k vám Na Jezerku na dávku (ne)korektního humoru 😃 Uvidíme se tedy v květnu s Hitlerem a na příští rok bych velmi ráda zařadila některé vaše představení, a to v lednu 2024. Přeji Vám krásný den a moc zdravím pana ředitele 😊

Adéla Šmat
UFFO, Společenské centrum Trutnovska
pro kulturu a volný čas

Adéla Šmat 29.03.2023

Dobry vecer, dakujeme za nadherne divadelne predstavenie After Life. Tato hra nam Vasim umenim otvorila oci a to doslova. Vase divadlo ma uzasnu atmosferu. Prajeme Vam mnoho spokojnych divakov, minimalne takto spokojnych, ako sme my.

S uctou

Ivan Tomco & Katka Kovacova

Ivan Tomco a Katka Kovacova 6.03.2023

Dobrý den,
tento týden jsme navštívili hru Ze života Čapka. Nejprve bych měla poděkovat panu Hrušínskému, ale okamžitě po skončení představení jsem věděla, že musím poděkovat autorovi panu Petru Vackovi. Neumím psát tak jako on, a tak mi prosím odpusťte, že volím pouze jediné slovo, které znovu opakuji: Děkuji. Byl to pro mne neskutečně silný a nezapomenutelný zážitek.
Přeji Vám všem v divadle jen to nejlepší, mnoho síly a také zdraví, Jaromíra Tutrová - ročník 1954

Jaromíra Tutrová 27.02.2023
Jan Januš (Mladý svět) 2.05.2022

Diváci na Jezerce reagují jako na demonstraci.
Rozhovor s Janem Hrušínským o divadle, zkoušení s Janem Hřebejkem a premiéře filmu Pánský klub

Mladý svět s Janem Hrušínským
J. P. Kříž (Divadelní noviny) 24.04.2022

Anketa Divadelních novin 2021

Anketa Divadelních novin 2021 - J. P. Kříž
J. P. Kříž (Divadelní noviny) 11.01.2022

Inscenace roku 2021

J.P.Kříž - Inscenace roku
Vladimír Just (Divadelní noviny) 2.11.2021

Kritika v Divadelních novinách č.18

Mašíni, Jezerka a bída české reflexe...
J. Hrušínský M. Remešová (Blesk) 15.06.2021

Jan Hrušínský: LIBUNA ŠAFRÁNKOVÁ BYLA NA SVĚTĚ JEN JEDNA

Liba Šafránková 7.6.1953-9.6.2021
Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL
  KUPUJTE VSTUPENKY ONLINE