fb
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ikona Vstupenky
ikona DNJ Facebook
ikona DNJ Youtube

header

PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ NOVÝ ROK

23.12.2017 Image
Předprodej na březen 2018 začíná  ve čtvrtek 1. února. Na internetu vteřinu po půlnoci, v pokladně ve 13:00 hodin.

Ve dnech 27. a 28. prosince natáčela Česká televize záznam inscenace Paní plukovníková. Po Takovém žertíku a Ženitbě jde již o třetí televizní záznam z Divadla Na Jezerce. Děkujeme, že jste byli u natáčení v hledišti s námi! 

V tomto roce se můžete společně s námi těšit nejen na nové inscenace, ale i na novou podobu webových stránek DNJ.

PŘEJEME VÁM MNOHO  ŠTĚSTÍ A RADOSTI V ROCE 2018!
Vaše Divadlo Na Jezerce

15 let Divadelní společnosti JH

23.10.2017 Image
TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK. Knihu můžete zakoupit v Divadle Na Jezerce, ve všech pražských knihkupectvích Neoluxor a dejvickém divadle Semafor.

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní knihy, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října 2017. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk. A s nimi i nejmladší člen rodiny Hrušínských, Vojtík Balcar. O hudební doprovod se na Jezerce postaral herec a muzikant Ondřej Brousek a Matěj Ruppert ze skvělých Monkey Business. Slavnostní křest si samozřejmě nenechal ujít ani principál Jezerky Jan Hrušínský, pro kterého výročí znamená: "Patnáct let spolupráce se skvělými lidmi, obrovskou lidskou i profesní zkušenost a zjištění, že 15 let uteče jako voda," řekl Hrušínský. Po celou dobu stojí principálovi nuselské scény po boku jeho žena a herečka Miluše Šplechtová, která se po slavnostním křtu představila spolu s kolegy Felixem Slováčkem juniorem, Denisou Pfauserovou, Zdeňkem Hruškou a dalšími kolegy na jevišti v úspěšné komedii "Tři v tom". Klan Hrušínských podpořil na křtu i nejmladší generace - herečka Kristýna s tříměsíčním synem Vojtou. Další kmotr, režisér Jan Hřebejk, který na Jezerce nastudoval řadu úspěšných titulů jako je např. "Manželské vraždění" s Jaroslavem Duškem (inscenace dosáhla už 300. repríz!), představí na jaře 2018 novou hudební komedii "Je úchvatná!". Hlavní roli si na Jezerce zahraje Jitka Sedláčková, dále Miroslava Pleštilová, Libuše Švormová, Jan Hrušínský a Václav Tobrman.  Bohdalová, Dušek, Kňažko a Thálie a téměř 4000 představení

Divadelní společnost Jana Hrušínského, stálice pražské divadelní scény, odehrála bezmála 4000 představení, která zhlédlo zhruba 900 tisíc diváků. Téměř polovina repertoáru Divadla Na Jezerce překročila hranici dvou set repríz. A inscenace "Zahraj to znovu, Same" a "Manželské vraždění" již přesáhly svoji 300. reprízu. Cenou Thálie za rok 2016 se pyšní hra "Shylock" -  za svůj herecký výkon v titulní roli ji obdržel Milan Kňažko. Diváci nuselské scény potkávají na jevišti také Jiřinu Bohdalovou, Jaroslava Duška, Annu Polívkovou, Jiřího Macháčka, Kláru Issovou, Lenku Vlasákovou nebo v minulosti nedávno zesnulého Jana Třísku, a mnoho dalších vyhledávaných hereckých es. Reprezentativní publikace o 15. leté historii Divadelní společnosti Jana Hrušínského mapuje na 240 stranách slovem i fotografiemi 37 inscenací a zachycuje život na Jezerce tak, jak jej diváci neznají. Výpravná kniha obsahuje také postřehy i vzkazy významných návštěvníků nuselské scény a četné recenze. A jaké byly začátky? "Začínali jsme v šesti lidech, dnes je nás na Jezerce přes sto třicet. Naivně jsem si tenkrát představoval, že založením vlastního divadla získám větší svobodu. Opak je pravdou. Svobodu jsem sice v jistém smyslu získal, ale s ní také mnohem větší odpovědnost nejen za sebe, ale i za lidi, které jsem do divadla přivedl. A taky jsem získal povinnost vydělat každý měsíc tolik peněz, abych tak velké divadlo udržel v chodu a při životě. Ale v neposlední řadě jsem na Jezerce poznal nejlepší publikum na světě a tuhle zkušenost bych za nic nevyměnil," prozradil s úsměvem principál Hrušínský.

Až pět novinek aneb originální režisérské debuty

Divadlo Na Jezerce je moderní soukromé divadlo s úctou k české divadelní tradici, kterému se kvalitou inscenací podařilo získat a dlouhodobě udržet vysoký zájem veřejnosti. "Z tohoto hlediska je možné prohlásit, že jde o minimálně dotované soukromé divadlo, poskytující veřejnou službu, způsobem běžným spíše v západních zemích.
Jezerka se repertoárem a kvalitou jeho zpracování vymyká běžně zažité a většinou falešné představě o komerčním podnikání na poli české kultury," dodal Hrušínský, který v hlavě už nosí další nové plány a inscenace. Příští rok slibuje divákům více premiér, než byli v posledních sezónách zvyklí: "Poprvé u nás bude režírovat Miroslav Hanuš, první příležitost k režii dostane také herec Petr Vacek, naopak po šesté se na Jezerce představí režisér Jan Hřebejk, divácky přitažlivý a nečekaný slavný titul připravuje Matěj Balcar a třešinkou na dortu bude příští rok světová premiéra inscenace v režii Jaroslava Duška, který v ní ovšem bude také hrát několik hlavních rolí.  Do tohoto výčtu ještě plánujeme zasadit hru k 50. výročí brutální srpnové invaze pěti komunistických armád do Československa. Z toho vidíte, že se na Jezerce ani v příštím roce nudit nebudeme," řekl Hrušínský.

Knihu vydalo Divadlo Na Jezerce za přispění generálního partnera, Mountfield, a.s.

DIVADLO I RESTAURACE VÁS ZVOU!

19.09.2017 Image
Milí diváci a příznivci divadla, 18. září jsme pro Vás zahájili novou sezonu! Těšíme se na Vás a přejeme krásné zážitky v hledišti našeho divadla!

Rádi Vás také informujeme, že nová restaurace JEZERKA U DIVADLA je po rekordně rychlé rekonstrukci opět v provozu a těší se na Vaši návštěvu. Přejeme Vám tedy nejen krásné divadelní zážitky, ale i příjemné posezení v divadelní restauraci.
Vaše Divadlo Na Jezerce

POKLADNA OTEVŘENA!!!

21.08.2017 Image
POKLADNA DIVADLA NA JEZERCE OD 21. SRPNA OTEVŘENA!
Pokladna po-pá 13-18 hod. Od 18.9. běžný provoz. 1. září začíná předprodej na říjen. Vstupenky můžete zakoupit i ze svého počítače přes tyto webové stránky.
Upozornění pro návštěvníky Jezerky: V restauraci na Jezerce probíhá rekonstrukce. Otevření zveřejníme na tomto webu. Předpokládaný termín je v druhé polovině září. Děkujeme za pochopení a za provozovatele restaurace, kterým není Divadlo Na Jezerce, se tímto omlouváme.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

JE ÚCHVATNÁ!

8.05.2017 Image
Divadlo Na Jezerce chystá novinku. Komedii o nejhorší zpěvačce na světě - hru Petera Quiltera „Je úchvatná“. Uvedeme ji jako svou 37. premiéru. Režíruje Jan Hřebejk a jako božská Florence se představí Jitka Sedláčková. Florence touží po tom, aby zpívala před publikem, které ji bude zbožňovat. Jak se jí to může ale podařit, když nemá žádný talent a je tak příšerná? Jitka Sedláčková se do Divadla Na Jezerce vrací po úspěšné inscenaci Poslední aristokratka, kde hraje kuchařku, paní Tichou. Režisér společně s principálem divadla mysleli s hlavní roli hned od začátku právě na ni: „Tu hru jsme s Janem Hrušínským hledali přímo pro Jitku,“ prozrazuje Hřebejk. „Chceme, aby se diváci bavili. A styděli se případně pouze za postavy, nikoli za tvůrce,“ dodává s humorem. Je úchvatná je jeho šestou režií v Divadle Na Jezerce. V minulých sezónách nazkoušel pro nuselskou scénu divácké hity – Manželské vraždění (inscenace je na repertoáru DNJ 12 let a má na kontě přes 300 repríz), Kumšt, Na dotek, Musíme si pomáhat nebo zlodějskou komedii čtyř obkladačů Práskni do bot. Partnerem Jitky Sedláčkové v inscenaci Je úchvatná je principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Další výraznou postavou v chystané novince je také multiinstrumentalista a zpěvák Václav Tobrman. Dalších rolí se zhostí Miroslava Pleštilová a Libuše Švormová. Scénu a kostýmy má na starosti Jan Štěpánek.

Cena Thálie 2016 pro Milana Kňažka.

31.03.2017 Image
Milan Kňažko se stal držitelem Ceny Thálie 2016 za mimořádný herecký výkon ve hře Shylock v Divadle Na Jezerce.
Gratulujeme a máme radost!!! Přijďte se ze Shylocka radovat také.

CHARLEYOVA TETA BAVÍ UŽ 125 LET!

6.03.2017 Image
Anglická komedie Charleyova teta autora J. B. Thomase byla napsána a v Londýně poprvé uvedena v roce 1892. Tedy před 125 lety! O dva roky později, komedii uvedlo pražské Národní divadlo. V letech 1927 až 1930 řádil v roli Babse Vlasta Burian, v šedesátých letech v divadle ABC Lubomír Lipský a v devadesátých letech na stejném jevišti Jan Hrušínský. V Divadle Na Jezerce se hra v režii Jana Hrušínského uvádí nepřetržitě od roku 2009 a stále baví zaplněné hlediště.
Přijďte se zasmát i vy!

MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ 300 REPRÍZ!

13.02.2017 Image
MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ NA JEZERCE UŽ 300x !!!
Jaroslav Dušek a Nataša Burger odehráli v Divadle Na Jezerce už 300 beznadějne vyprodaných repríz hry Erica Emanuela Schmitta Manželské vraždění, které v roce 2005 nastudoval Jan Hřebejk. Hru jsme na Jezerce uvedli v české premiéře. Děkujeme, gratulujeme a těšíme se na další Vraždění. :-)

UŽ JE TADY ZAS!

30.01.2017 Image
První novinkou roku 2017 bude tragikomedie podle slavného bestseleru Timura Vermese „UŽ JE TADY ZAS“.
Představte si, že se jednoho dne v roce 2017 probudí v parku na lavičce Adolf Hitler. Pochopitelně za zvýšeného zájmu všech kolemjdoucích. Jak na něj budou lidé reagovat? A jak bude on reagovat na náš současný svět? A co na to média?
Mimořádně zábavná, ale také tvrdě aktuální hra. Přinášíme divákům tragikomedii, které rezonuje s dnešní dobou, dokáže zesměšnit negativa naší současnosti a ukázat na ně prstem. Když v závěru hry Adolf Hitler pronáší výrok: Ale za nás přece všechno nebylo jen špatné!, mohou si diváci uvědomit, že tuhle větu už někde slyšeli.
 UŽ JE TADY ZAS!

PRODEJ VSTUPENEK

7.12.2016 Image
Vážení a milí diváci,
mimořádný předprodej na LEDEN a ÚNOR 2017 jsme pro Vás zahájili již 1. prosince 2016. Předprodej na březen 2017 bude zahájen 1. února.
Vstupenky můžete zakoupit kdykoliv on-line na webu divadla a každý všední den od 13:00 do 19:00 hodin v pokladně na Jezerce.

POTĚŠTE SEBE NEBO SVÉ PŘÁTELE VSTUPENKAMI DO DIVADLA NA JEZERCE.

Přejeme Vám šťastný a spokojený rok 2017.
Vaše Divadlo Na Jezerce

SHYLOCK - SHYLOCK - SHYLOCK

21.04.2016 Image
"Myslím, že se budeme muset naučit myslet demokraticky, protože jsme to částečně zapomněli a částečně jsme neměli čas se to naučit. A to musíme proto, abychom měli svobodu. Potom snad bude jasnější, že antisemitismus je nepřítel svobody a že svobodní nebudeme - ani Češi, ani Slováci, ani nikdo jiný, dokud nebudou na světě plnoprávní lidé, to znamená i Židé. Pokud Židé po celém světě si nebudou jisti svým životem a svou existencí, nebude na světě svobody."
(Z projevu Jana Wericha při zahájení výstavy Milenium Judaicum Bohemicum na pražské Židovské radnici 29. 4. 1968)

Budete svědky strhující a zábavné podívané s mimořádným hereckým výkonem, jaký se na našich jevištích vídá už jen zřídka. Milan Kňažko Vás přesvědčí.

RÁDI BYCHOM UVEDENÍM TÉTO HRY ZDŮRAZNILI NAŠE ODHODLÁNÍ BRÁNIT SVOBODU A DEMOKRACII.

Překlad: Jitka Sloupová / Citace ze Shakespearea přeložil: Martin Hilský / Režie: Radek Balaš / Scéna a kostýmy: Jan Štěpánek / Hudba: Ondřej Brousek / Produkce: Jan Hrušínský / Fonetická spolupráce: Dr. Zdena Palková / Pomocná režie: Veronika Zemánková 

UVÁDÍME V ČESKÉ PREMIÉŘE / MILAN KŇAŽKO HRAJE ČESKY / PŘEKLAD DO ČESKÉHO JAZYKA INICIOVALO DIVADLO NA JEZERCE

PREMIÉRA: 27. dubna 2016

PŘEJEME VÁM DOBROU ZÁBAVU A TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU.

JARO 2016 - DĚDICOVÉ a SHYLOCK

16.01.2016 Image
Na Jezerce začaly zkoušky režiséra Radka Balaše (Já, Francois Villon, Generálka) s Milanem Kňažkem, kteří se scénografem Janem Štěpánkem a producentem Janem Hrušínským 27. dubna představí českou premiéru kanadské hry Marka Leirena-Younga "SHYLOCK". Krátce před tím měla premiéru francouzská komedie Alaina Kriefa "DĚDICOVÉ" v režii Juraje Herze (Petrolejové lampy, Sklenka sherry) s Miroslavem Etzlerem, Martinem Sittou, Kristýnou Hrušínskou, Terezou Němcovou, Martinou Hudečkovou, Denisou Pfauserovou a Andreou Daňkovou. Scénu a kostýmy navrhla Šárka Hejnová. Premiéra se konala 17. března 2016.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU.

PŘEJEME VÁM ŠŤASTNÝ ROK 2016!

23.12.2015 Image
Vážení a milí diváci, děkujeme za Vaši přízeň a přejeme Vám krásné Vánoce a všechno nejlepší v roce 2016!!!

Vaše Divadlo Na Jezerce

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA NA JEZERCE

15.11.2015 Image
Evžen Boček POSLEDNÍ ARISTOKRATKA
Dramatizace pro Divadlo Na Jezerce a režie Arnošt Goldflam

„Hra Poslední aristokratka je stejně jako kniha velmi vtipná. Je o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii,“ říká Anna Polívková, představitelka Marie Kostkové z Kostky, která se vrátila z Ameriky na rodový zámek. „Ta pozoruje dění kolem sebe a popisuje je s vtipem, nadhledem a možná i s jistým odstupem,“ popisuje svoji hrdinku Anna Polívková, která si na „Jezerce“ zahraje poprvé. „Všechny ostatní postavy jsou krásně vykreslené figurky ze života českého, mezi které se musí naši amerikáni nějak zařadit. Dost se těším, že budu mít mírný přízvuk v češtině“, dodává Polívková.

Hraběte Františka Ant. Kostku z Kostky hraje Jan Hrušínský, jeho ženu, Američanku, nyní "Čečku" Vivien Kostkovou z Kostky Miluše Šplechtová. V roli kastelána Josefa diváci uvidí Martina Sittu, zahradníka Krásu zahraje Petr Pelzer, kuchařku, paní Tichou Jitka Sedláčková, JUDr. Bendu Libor Hruška, jeho dceru Denisu Denisa Pfauserová, lehce dominantní manažerku Miladu Kristýna Hrušínská a mladého šlechtice Maxe Launa Michal Kern.

Poslední aristokratka je příběhem rodiny hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky. Po pádu komunistického režimu se tato rodina vrací z emigrace v New Yorku do Čech, aby převzala rodové sídlo. Kromě zámku však „zdědí“ i české starosti, o kterých se jim v Americe ani nesnilo. Zdědí také několik zaměstnanců, např. zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka nebo kuchařku, která si ráda cvakne a často to přežene. Komedii dokreslují další postavy, např. právní zástupce dr. Benda, jeho dcera Denisa, autoritativní manažerka Milada či mladý šlechtic Max Laun.

Světová premiéra 7. prosince v Divadle Na Jezerce
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

RUDOLF HRUŠÍNSKÝ

17.10.2015 Image
Zveme vás na VIII výstavu z cyklu "Paměť divadla a filmu", ŠEL JSEM SVĚTEM. Výstava k nedožitým 95. narozeninám Rudolfa Hrušínského mapuje jeho život a dílo.
17. října 2015 by se dožil 95 let Rudolf Hrušínský. Diváci si mohou prohlédnout unikátní a málo známé fotografie z jeho soukromí, divadelních i filmových rolí a okamžiků ze zákulisí jeho tvorby. Výstavu zahájil Jiří MENZEL a účastníkům vernisáže zahrál EPOQUE QUARTET.

"Mlčet můžeme, hlavně když máme o čem," říkával Rudolf Hrušínský. A pak se obvykle usmál a dlouze vyfoukl kouř z cigarety. S žádným člověkem se však nemlčelo tíživěji, než s ním. Neboť on sám uměl vážit slova na jazyku jako na lékárenských vážkách a šetřit s nimi jako se šafránem. Stejně jako s gesty, pohybem, výrazem ve tváři... Víc než ústy promlouval očima, které byly pomněnkově modré a průzračné, ale dovedly náhle potemnět jako nebe před bouří nebo ztvrdnout jako kámen. O svém srdci často říkal, že je opotřebované. Právem. Žádné z jeho postav totiž nechybělo..." /Z doprovodného textu Marie Valtrové/.

Výstava ve foyer Divadla Na Jezerce je přístupná všem návštěvníkům našich představení a potrvá do října 2016.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

LUBOMÍR LIPSKÝ

2.10.2015 Image
 LUBOMÍR LIPSKÝ NÁS POPRVÉ V ŽIVOTĚ ZARMOUTIL…
* 19. 4. 1923    † 2. 10. 2015

14. SEZÓNA ZAČALA ÚSPĚCHEM!

14.09.2015 Image

Divadelní společnost Jana Hrušínského zahájila v Divadle Na Jezerce svou v pořadí už čtrnáctou sezonu úspěchem! Principál DNJ Jan Hrušínský s manželkou Miluší Šplechtovou převzali z rukou místostarosty Prahy 4, Mgr. Lukáše Zicha, ocenění za opětovné umístění Divadla Na Jezerce mezi nejlepšími provozovnami v Praze 4, kde působí více než 54 tisíc podnikatelských subjektů, ze kterých občané vybírají. DĚKUJEME všem, kdo pro nás hlasovali! Upřímně si tohoto ocenění vážíme.

14. září jsme začali 126. reprízou hry Patricka Marbera Na dotek, kterou tu nastudoval režisér Jan Hřebejk. Připíše si tak na konto v pořadí už celkově 3001. představení. Naopak derniéry se 1. října dočká Cesta kolem světa z dílny Terezy Němcové. Využijte tedy možnosti vidět naposled tuto insenaci.

„Nastudujeme pro diváky čtyři premiéry, z toho dvě uvedeme v Česku jako první,“ komentoval plány divadla jeho principál Jan Hrušínský. V říjnu začínáme zkoušet dramatizaci knižního bestselleru Evžena Bočka Poslední aristokratka, která bude mít premiéru 7. prosince v režii Arnošta Goldflama. Ten se na našem jevišti podepsal také pod divácky vyhledávanými tituly Darda a Komedianti.

„Hra stejně jako kniha je o šlechtické rodině Kostků z Kostky, kteří se po revoluci vracejí z emigrace v New Yorku do ČR, aby převzali zpět svůj zdevastovaný zámek. Přitom překonávají nejrůznější překážky, které se jim staví do cesty,“ uvedl Hrušínský. "Je to tedy tragikomedie o naší současnosti. Chvílemi k smíchu, občas k pláči, stejně jako realita ve které žijeme." 
 

Režisér Radek Balaš, který na Jezerce připravil inscenace Generálka a Já, Francois Villon, chystá na jaro kanadskou hru Marka Leirena Younga s názvem Shylock. V roli herce Jona se představí vynikající slovenský herec Milan Kňažko. Nahradí tak Jana Třísku, se kterým divadlo před více než rokem původně počítalo.

Tříska, který tu před lety hrál v komedii Yasminy Rezy Kumšt režiséra Jana Hřebejka, se měl v této inscenaci na Jezerku vrátit. V polovině příprav však měl autonehodu, která mu znemožnila roli nastudovat.

„Jsem rád, že jsme v panu Kňažkovi našli důstojného a plnohodnotného pokračovatele tohoto unikátního projektu a že se nám nakonec přece jen podaří tak výjimečnou hru, jakou Shylock je, přivést na české jeviště,“ komentoval to Hrušínský. Dodal, že Milan Kňažko roli zvládne v češtině. Premiéra bude v dubnu 2016.


Další novinky pro Vás připravujeme s režiséry Jurajem Herzem a Janem Hřebejkem.

PŘEJEME VÁM HEZKOU SEZÓNU V NAŠEM DIVADLE A TĚŠÍME SE NA VÁS!Více na: http://zen.e15.cz/kultura/divadlo-na-jezerce-vstoupi-do-ctrnacte-sezony-14-zari-1225470#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink


Více na: http://zen.e15.cz/kultura/divadlo-na-jezerce-vstoupi-do-ctrnacte-sezony-14-zari-1225470#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 Více na: http://zen.e15.cz/kultura/divadlo-na-jezerce-vstoupi-do-ctrnacte-sezony-14-zari-1225470#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink 

POKLADNA OPĚT OTEVŘENA!!!

29.08.2015 Image
POKLADNA PO PRÁZDNINÁCH OTEVŘENA!!!

Pokladna po-pá 13-18 hod. Od 14.9. běžný provoz. V úterý 1. září začíná předprodej na říjen. Vstupenky můžete zakoupit I ze svého počítače přes tyto webové stránky. Sezónu zahajujeme 3001. představením.

Připravujeme pro Vás také otevření zcela nové restaurace, která je nyní v rekonstrukci. Od nové restaurace očekáváme výtečnou kuchyni a vlídnost a ochotu personálu ke všem návštěvníkům. Otevření nové restaurace zveřejníme na tomto webu běhěm září.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!


3000. představení odehráno 23. 6. 2015!!!

23.06.2015 Image

Divadelní společnost Jana Hrušínského pro Vás od 6. 3. 2003 - 23. 6. 2015
odehrála přesně
3.000 představení! Děkujeme, že jste u toho všeho byli s námi!!! Přejeme všem krásné léto a budeme se na Vás těšit v nové divadelní sezóně.


Vaše Divadlo Na Jezerce

JARO JE NA JEZERCE!

26.04.2015 Image
JARO JE V DIVADLE NA JEZERCE!

Do parku na Jezerce dorazilo jaro! Těšíme se, že přijdete i Vy. Hrajeme pro Vás 18 divadelních inscenací a jsme šťastní, když Vás divadlo baví, stejně jako nás.

PŘIJĎTE DO DIVADLA NA JEZERCE :)

TŘI V TOM JSOU TU PRO VÁS!

29.03.2015 Image
Nová komedie našeho divadla TŘI V TOM je připravena Vás potěšit a zlepšit Vám náladu.
Proč čekat do zítřka, když vstupenku můžete koupit na našem webu již dnes!

PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ VEČER V DIVADLE NA JEZERCE.
 

29. 3. Dnes GENERÁLKA!!!

24.03.2015 Image
VÁŽENÍ DIVÁCI,

omlouváme se Vám, ale z důvodu onemocnění v souboru je
v neděli 29. 3. od 19:00 hod. změna programu. Věříme, že ani z náhradního představení nebudete zklamáni.
Místo původně plánovaného představení "DARDA"
uvedeme inscenaci "GENERÁLKA"!

Vaše vstupenky zůstávají v platnosti, nebo je můžete vrátit či
vyměnit (v místě zakoupení).
V případě dotazů,prosím, kontaktujte obchodní oddělení -
606 066 134 / obchodni@hrusinsky.cz

Děkujeme Vám za pochopení a ještě jednou se omlouváme.

Divadlo Na Jezerce

Jan Tříska havaroval v Los Angeles

19.03.2015 Image
Jan Tříska v neděli 15. 3. 2015 havaroval v Los Angeles
 

V pondělí 16. 3. jsme obdrželi zprávu, že Jan Tříska měl v Los Angeles autonehodu, která znemožňuje jeho spolupráci v ČR s Divadlem Na Jezerce. Hru SHYLOCK budeme realizovat v náhradním termínu ještě v tomto roce. Jsme z toho zaskočeni, nejen proto, že na přípravách intenzivně delší dobu pracujeme, zajištěno bylo 26 představení na Jezerce a na zájezdech po celé ČR do konce června.
Hlavní je, že Jan Tříska nebyl zraněn s trvalými následky a přejeme mu co nejkratší dobu rekonvalescence a brzké zotavení. 
 
Přikládám jeden z mailů, které jsem v tomto týdnu od Jana Třísky obdržel.

-----Original Message-----
From: JAN TRISKA
Sent: Wednesday, March 18, 2015 4:38 PM
To: Jan Hrusinsky
Subject: Re: From Dr. Tyler
Importance: High
 
Mily Jene,
je mi do breku. Ted jsem mluvil s velice laskavou Lubicou. Honziku, vis, ze jsem do Shylocka investoval tydny a tydny uceni, premysleni a sprtani. Strasne mne to trapi.
Chce se mi brecet, ale co mohu rict? Mel jsem bouracku.
 
Naposledy jsem boural pod Barrandovem tyden pred premierou Mesice na vsi, v roce 1965, kde jsi hral i ty.
Rezie Rudolf a obsazen herec Jan.
Od te doby je tohle moje prvni bouracka. Nedele, 15. brezna.
 
Original dopisu a lekarska zprava je uz v obalce.
Karla to necha hned oscenovat a posle profesionalne.
Objimam Te.
Tvuj Honza
 
(Stale ve stavu soku. Jak rikal vcera Dr. Tyler: “Jan, you have got too much on your plate.  Please, take it easy…”)


Za Divadlo Na Jezerce
Jan Hrušínský

V Praze dne 19. 3. 2015
 

TŘI NA JEZERCE UŽ JSOU V TOM!

19.01.2015 Image
Komedie o dvou dcerách pana Ubalda a jejich komorné Kolombíně. Všechny tři slečny tají, že jejich láska nezůstala bez následků a předstírají, že rostoucí bříška jim způsobila neznámá nemoc. Vyděšený tatínek a pán pro ně starostlivě shání lékaře, zaříkávače i léčitelku, znalou ženských potíží. Za ty se ale přestrojují nápadníci, kteří mají vše na svědomí a děj se zamotává ještě víc.
Aby toho nebylo málo, na Jezerce nejsou v tom jen tři slečny, ale hned hned čtyři! V roli nejmladší slečny, Ardélie, se totiž střídají slečna Pfauserová a slečna Kopsová. Konečně Tři mušketýři byli také čtyři a nikomu to nevadilo.

Jak tohle všechno dopadne? Dozvíte se brzy! Hrajeme od 10. března 2015.


VÁŽENÍ A MILÍ DIVÁCI,

23.12.2014 Image
Vážení a milí diváci, přejeme Vám mnoho štěstí v roce 2015 a řadu krásných zážitků ve Vašem Divadle Na Jezerce.

VAŠE VÁNOCE ZAČÍNAJÍ NA JEZERCE!

31.10.2014 Image
Vážení a milí diváci,

na Jezerce začal vánoční předprodej vstupenek na všechna představení, samozřejmě také na poslední novinku Jezerky - GENERÁLKU - s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Holubem v hlavních rolích, dále na dvě silvestrovská představení - letos pro Vás budeme hrát od 14.00 a od 17.00 oblíbenou Charleyovu tetu /omlouváme se dalším zájemcům, ale obě silvestrovská představení jsou již VYPRODÁNA/ a máme pro Vás i tip na vánoční dárek.... PŘEDVÁNOČNÍ PRODEJ VSTUPENEK NA LEDEN a ÚNOR 2015 JE JIŽ V PLNÉM PROUDU.  Obdarovat můžete své blízké i přátele nejen vstupenkami do našeho divadla, ale nabízíme pro tuto příležitost také CD s hudbou ze hry Já, Francois Villon, knihu Marie Valtrové "Divadlo s rodokmenem - Divadlo Na Jezerce", knihu fejetonů Jana Hrušínského "Vážně jste to nečetli?", připínací placky s logem Divadla Na Jezerce a pochopitelně také Dárkové poukazy s delší platností - na všechna naše představení. Za chvilku tu budou Vánoce - ale máme pro Vás dobrou zprávu - brzy po nich přijde jaro a s ním sluníčko a také naše další premiéry.

POZOR!!!  NEPŘEHLÉDNĚTE!!!  SOUTĚŽ KAŽDÝ VEČER!!!  SOUTĚŽ KAŽDÝ VEČER!!!  SOUTĚŽ KAŽDÝ VEČER!!!

                                                Každý, kdo si zakoupí za plnou cenu vstupenku na kterékoli představení v DNJ, může vyhrát zbrusu nové CD - PÍSNIČKY Z JEZERKY. Všechny takto zakoupené vstupenky budou při každém představení slosovány a jeden z Vás zaručeně vyhraje. Losování vstupenek začalo v pondělí 17. listopadu 2014 a bude pokračovat každý večer až do konce této sezóny, respektive do 30. června 2015. CD PÍSNIČKY Z JEZERKY již mají diváci, kteří se stali prvními výherci.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

PŘEDPRODEJ NA LISTOPAD ZAHÁJEN!

1.10.2014 Image
Vážení a milí diváci, záhájili jsme pro Vás předprodej vstupenek na říjnová i listopadová představení. V pokladně jsou tedy pro Vás připraveny i vstupenky na naši novou inscenac hry GENERÁLKA. Těšíme se na Vaši návštěvu na Jezerce a přejeme si, aby se Vám v našem divadle líbilo! Pokladna je pro Vás otevřena od pondělí do pátku od 13.00 do 19.00 hodin. V sobotu a v neděli vždy hodinu před začátkem představení. Vstupenky ale můžete zakoupit i z pohodlí domova na tomto našem webu kliknutím na ONLINE PRODEJ VSTUPENEK na titulní straně. Více informací o předprodeji najdete v rubrice Vstupenky.

Divadlo Na Jezerce je tu pro Vás.

A SEZÓNA UŽ ZASE BĚŽÍ NAPLNO!!!

10.09.2014 Image
TAK TROCHU JINÉ DIVADLO / Radek Balaš
Divadlo na Jezerce je zvláštní přírodní úkaz. Podle oficiálních zdrojů by se na této adrese v pražských Nuslích měla vyskytovat divadelní instituce. Ale když se dostavíte na toto místo osobně, zjistíte ke svému úžasu, že jste v obýváku rodinného domu. V pokoji jsou asi dvě stovky míst k sezení a namísto obývací stěny malé jeviště. No, spíše jevišťátko. Je tak malé, že by ho legendární tanečník Nižinskij obsáhnul jediným skokem. A to by si ještě svoje geniální čelo pěkně odřel o portál. A teď si představte, že v tomto unikátním bytovém divadle dostane režisér nabídku k inscenování muzikálového kusu. Není divu, že mu zatrne. Vytvořit muzikálové dílo v tomto půdorysu je jako pokusit se vměstnat West Side Story do krabičky od sirek. Což by bylo nejenom zbytečně komplikované, ale hlavně by takové jednání postrádalo vědomí smyslu. Jenže! Autory osobitého muzikálu jsou Jiří Hubač a Pavel Vrba. A taková spolupráce se prostě neodmítá.
Ještě že tuto nemovitost obývá dobře sehraná divadelní rodina, jejíž kořeny sahají až do dob  divadelně předpotopních. A dokonce snad souvisejících i s divadlem hudebním, jak nám dokládá K. H. Borovský. Ten ve svém Králi Lávrovi popisuje nedbalého hráče na kontrabas, který ztratil kolíček od svého nástroje a nahradil jej – typicky českou improvizací – dřívkem z vrby. To prý byl prapředek této komediantské famílie. Od těch dob však nedbalost šla stranou a nahradila ji nejenom pečlivost, ale především láska k divadlu, jakou jen tak nepotkáte. Sám pan direktor je osobností vpravdě multifunkční. Je nejenom principálem, ale současně hercem, režisérem, dramaturgem, mluvčím, archivářem, nástěnkářem a když by to bylo nutné, může se stát čímkoliv. Flexibilního šéfa pak doplňuje trojice žen, o nichž jsem si dlouho myslel, že jsou jen dvě. Po několika dnech práce jsem totiž jednu z produkčních náhle uviděl dvakrát. A protože jsem si byl jist, že jsem nepožil žádný alkohol, ani jsem nebyl extrémně přepracován, došlo mi, že zřejmě půjde o identická dvojčata. A taky, že jo. Jmenují se Eliška a Veronika a dělají úplně všechny ostatní práce, které v jiných divadlech zastane mnohačetná armáda zaměstanců. Jak to všechno zvládnou? Nevím. Podezírám je tajně, že jsou ve skutečnosti čtyřčata, protože ve dvou se přeci tolik věcí zvládnout nedá. Tou poslední ženou je paní Lubica, jejíž moudrá zkušenost roztahuje svá ochranná křídla nad vešekrou organizátorskou činností. Dívčí trio pak stačí doplnit o zvukaře a osvětlovače a malý divadelní zázrak je na světě. Zdá se vám, že s tím zázrakem přeháním? Není tomu tak. Protože to nejdůležitější místo v tomto svatostánku múz zastávají herci! Ti tvoří srdce i mozek tohoto rodinného krbu. Ti jsou kyslíkem dodávajícím životadárnou energii všem představením, jichž se tu hraje pěkná řádka.
Režírujete-li v Divadle na Jezerce, je to jako kdybyste nevystrčili paty z domova. Už při vstupu do divadla je cítit aroma čerstvě zalité kávy a v malém předsálí u jeviště je připravena snídaně formou švédských stolů. Jak to ty čtyřčata dělají? Nevím. Zkouška není ještě ani u konce a z šaten již voní nějaká další chutná krmě.
V Divadle na Jezerce se nezkouší. Na Jezerce probíhá permanentní festival radosti ze hry, na jehož konci se tak nějak automaticky narodí představení. Muzikál Já, Fraçois Villon není sice žádná komedie, ale z její přípravy mi v hlavě ulpívají především salvy smíchu burácející divadelní zkušebnou. Společnými silami jsme se prochechtali k premiéře.
Divadlo Na Jezerce je – jak už jsem zmínil – přírodním úkazem. Navrhuji, aby byla Divadelním ústavem zřízena komise, která vyhlásí toto území "Chráněnou hereckou oblastí", tak jak se to dělá s přírodními rezervacemi. Je to totiž krajina požehnaná divadelními bohy. A taková místa si musíme chránit.
/Režisér Radek Balaš v Divadelních novinách/

Poznámka DNJ: Radek Balaš začíná 15. září pro vás zkoušet hru Generálka - s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Holubem v hlavních rolích. Premiéra bude 20. listopadu.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

ZAČAL PŘEDPRODEJ NA ZÁŘÍ A ŘÍJEN!

19.08.2014 Image
PŘEDPRODEJ NA ZÁŘÍ A NA ŘÍJEN BYL ZAHÁJEN!

Vážení a milí diváci, záhájili jsme pro Vás předprodej vstupenek i na říjnová představení. Těšíme se na Vaši návštěvu na Jezerce!!! Pokladna je pro Vás otevřena od pondělí do pátku od 13.00 do 18.00 hodin. Od 10. září do 19.00 hodin. Vstupenky ale můžete zakoupit i z pohodlí domova na tomto našem webu kliknutím na ONLINE PRODEJ VSTUPENEK na titulní straně. Více informací o předprodeji najdete v rubrice Vstupenky.

Divadlo Na Jezerce je tu pro Vás.

TĚŠÍME SE NA VÁS PO PRÁZDNINÁCH!

26.06.2014 Image
Vážení a milí diváci, užijte si léto a 10. září na muzikálu Já, Francois Villon se na Vás opět budeme těšit. Připravujeme pro Vás v příští sezóně tři nové premiéry a budeme pro Vás uvádět celkem 18 titulů. Divadlo Na Jezerce je tu pro Vás.

Vaši Hrušínští & spol.

HEZKÉ PRÁZDNINY!!! :-)

CESTA KOLEM SVĚTA!!!!!

24.06.2014 Image
CESTA KOLEM SVĚTA jako výtečná příprava a inspirace pro Vaše letní dobrodružství. K CESTĚ s námi máte řadu dobrých důvodů. Znáte nás a víte, že jsme osvědčená cestovní kancelář. Jsme pojištění. Domů se od nás tedy vrátíte zdraví a spokojení. Nezapomeňte! Už ve středu vyrážíme. Bavte se s námi.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME!

27.05.2014 Image
"S ženskýma to máš jednoduchý. Ještě jsem nepoznal žádnou, kterou by nepoučila facka nebo dávka z pětačtyřicítky!", říká Josef Abrhám jako Humphrey Bogart z filmového plátna Janu Hrušínskému v roli kritika Felixe.

Zveme Vás na poslední představení komedie Woodyho Allena v této sezóně - v úterý 24. června 2014 od 19.00 hodin, kdy pro Vás "SAM" zahraje na Jezerce už po dvě stě devadesáté.

ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME !!!

LÁSKY PANÍ KATTY V ČERVNU KONČÍ!!!

8.05.2014 Image
Lásky paní Katty s Jiřinou Bohdalovou na Jezerce v červnu 2014 končí.
 
Jedna z posledních možností vidět slavnou inscenaci Lásky paní Katty s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli bude v Divadle Na Jezerce v květnu a červnu 2014. Tragikomedie irského dramatika Briana Friela v režii Vladimíra Strniska má derniéru 19. června. Hra, v níž nechybí humor, životní nadhled i dojetí, úspěšně bavila diváky na Jezerce devět let. 
S nápadem na uvádění Lásek paní Katty s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli přišel v roce 2005 režisér Zdeněk Zelenka. Rád bych mu znovu touto cestou poděkoval. Hra v jeho úpravě a ve skvělé režii Vladimíra Strniska dosáhla na Jezerce 215 vyprodaných repríz a kdybychom nepřipravovali s Jiřinou Bohdalovou nový titul, hrála by se i v příštím roce. Lásky paní Katty uvedeme naposledy v květnu a v červnu a všem, kdo tuto výtečnou inscenaci na Jezerce ještě neviděli, ji vřele doporučuji,“ říká principál divadla Jan Hrušínský
Příběh paní Katty je plný laskavosti, humoru a moudrosti. “Tato postava se pohybuje v poloze, kterou mám ráda. Balancuje mezi smíchem a slzami,“ říká Jiřina Bohdalová. Spolu s ní hrají v Láskách paní Katty Veronika Jeníková, Dana Syslová, Zdeněk Maryška, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Oldřich Vlach, Tereza Němcová, Věra Kubánková a Jaroslav Kepka.
Jiřinu Bohdalovou letos čeká v Divadle Na Jezerce role kurážné Korsičanky Josefíny v komedii Jiřího Hubače Generálka. Hru nově nastuduje režisér Radek Balaš, postavu Napoleona ztvární Radek Holub. Zkoušet se začíná od září a premiéru má Generálka 20. listopadu 2014. Na stejné scéně Jiřina Bohdalová hraje i v úspěšné inscenaci Paní plukovníková.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU. :-)

CESTA KOLEM SVĚTA za 80 minut!

17.03.2014 Image
KOMEDIE PRO CELOU RODINU

Slečna Femina Jones chce se svou domnělou společnicí zvládout cestu kolem světa za méně než 80 dní a pokořit tak rekord Willyho Foga. Může se to nějaké ženě vůbec podařit? Největší překvapení ovšem čeká Feminu Jones až na samotném konci dobrodružství. Jak vše dopadne?

„Cesta kolem světa je komedie pro všechny věkové generace. V paměti vám zůstanou i chytlavé melodie písniček Jana Kučery,“ říká režisérka Tereza Němcová, která ve hře s chutí hraje mimo jiné japonskou gejšu nebo britskou konzulku. Více informací o této komedii najdete v rubrice REPERTOÁR.

VHODNÉ I PRO DĚTI. CHCETE-LI SE BAVIT, VYDEJTE SE S NÁMI NA KRÁTKOU CESTU KOLEM SVĚTA!

"A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL"

KOMEDIANTI! KOMEDIANTI! KOMEDIANTI!

12.12.2013 Image
12. prosince 2013 v Divadle Na Jezerce odstartovala nová komedie, původní česká hra Arnošta Goldflama - KOMEDIANTI. Chcete-li vidět, jak žijí a čím se baví komedianti, neváhejte a přijďte se potěšit do Divadla Na Jezerce.
Více informací i fotografií v rubrice Repertoár.

DĚKUJEME ZA VAŠI NÁVŠTĚVU A PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNOU ZÁBAVU.

OD 11.12. PŘEDPRODEJ NA ÚNOR 2014

19.11.2013 Image
Důležité upozornění!!!

Ve středu 11.12. bude zahájen předprodej vstupenek na všechna naše únorová představení. 
V pokladně jsou pro Vás již nyní připravené Dárkové poukazy a předplatné.
Těšíme se na Vaši návštěvu.


Divadlo Na Jezerce

KOMEDIANTI! KOMEDIANTI! KOMEDIANTI!

30.10.2013 Image
Připravujeme pro vás novou českou komedii ze života jedné herecké divadelní společnosti.
„Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají,“ uvádí Arnošt Goldflam. „A pozná, že byli stejně hraví jako současní herci. Dělali různé hlouposti, vtípky, popichovali se….“ dodává. V Komediantech nechybějí podle autora a režiséra četné humorné, komické situace, ale chvílemi je příběh – tak jak už to v životě bývá – i tesklivý.

Hru "Komedianti" uvádíme od prosince 2013.

 
Arnošt Goldflam v roce 2012 nazkoušel v Divadle Na Jezerce hru podle románu Ireny Douskové Darda. Ta patří v současné době k nejnavštěvovanějším představením. 
 
Na fotografii z roku 1919 je Rudolf Böhm-Hrušínský a Hermína Hrušínská, rozená Červíčková

"A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL"

POZOR - VYSÍLÁ STUDIO JEZERKA

27.10.2013 Image
„Pořad Vysílá studio Jezerka je netradiční hudební revue s živými muzikanty, skvělými hosty z řad herců a populárních zpěváků, kombinovaná s filmovými dotáčkami, a s půvabnými moderátorkami Janou Malou a Dášou Zázvůrkovou, které budou s humorem a šarmem diváky celým představením provázet. Zkrátka představení plné hudby, vzruchu a skvělé zábavy,“ říká o novince principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

POZOR! POZOR! NEPŘEHLÉDNĚTE:
Další představení bude v sobotu 7. prosince odpoledne v 15.00 hodin.
Jako speciální hosté vystoupí LEONA MACHÁLKOVÁ a PETR JANDA!!!

Více informací a jména všech účinkujících najdete v rubrice REPERTOÁR.

"A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL"

VOLBY 25. - 26. října 2013

23.10.2013 Image

Váháte, zda jít k volbám, protože jste zklamaní a naštvaní? My máme podobné pocity, ale dokud jsou volby svobodné, tak k nim jít můžeme, ne? A pak - SVOBODU SI MUSÍME CHRÁNIT. Jinak nám ji zase vezmou. Mějte šťastnou ruku a na viděnou v Divadle Na Jezerce. :-)

ZVEME VÁS NA VÝSTAVU!

3.10.2013 Image
Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu obrazů Alice Neugebauerové JEZERNÍ ZRCADLENÍ. Obrazy jsou inspirovány některými inscenacemi našeho divadla, např. Ženitbou, Petrolejovými lampami, muzikálem Já, Francois Villon nebo Charleyovou tetou. Výstava je zdarma přístupná pro všechny návštěvníky divadelních představení a potrvá do 1. prosince 2013. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 3. října v 16.00 hodin. Úvodní slovo Martina Venigerová, hudba Ivan Hlas.

Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout v rubrice GALERIE. Děkujeme za Váš zájem i za Vaši návštěvu. Divadlo Na Jezerce

"A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL"

PROČ ČEKAT DO ZÍTŘKA?

27.08.2013 Image
"VÍTEJTE V NOVÉ SEZÓNĚ!

Proč čekat do zítřka? Zajistěte si své vstupenky na Jezerku už dnes. Pamatujte, že kdo dřív přijde, ten lépe sedí. Ti nejrychlejší vepředu, pomalejší vzadu a nejpomalejší na přístavcích. Ostatní se u nás hezky posadí až v listopadu, v prosinci, lednu, v únoru, březnu, dubnu, květnu a v červnu...

Nemusíte už stát ve frontě na lístky! Objednejte si je pohodlně přímo zde, on-line, na našem webu. Stačí jen kliknout na úvodní straně na ONLINE PRODEJ VSTUPENEK, vybrat svá místa - a můžete se těšit na zvolené představení.

Přejeme Vám krásnou zábavu, pohodu a divácké zážitky v Divadle Na Jezerce.

"A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL"

GRATULUJEME!!!

25.07.2013 Image
Divadlo Na Jezerce blahopřeje všem účastníkům Kick France 2013 k úspěšnému zdolání celé trasy
Tour de France – na koloběžkách. Jsme hrdí na našeho kolegu, Václava Lišku
(můžete ho vidět v představení Práskni do bot), který skvěle reprezentoval nejen Českou republiku,
ale i naše divadlo, které bylo jedním z mediálních partnerů této úžasné akce.
 
BLAHOPŘEJEME!!!!!
 

 

NA VILLONOVI VYHRAJETE CD!!!!!!

5.06.2013 Image
Každá řádně zakoupená vstupenka (křeslo za plnou cenu) na náš muzikál Vám může vyhrát jedno originální CD "Já, Francois Villon". CD bylo nahráno s herci ve studiu Ondřeje Brzobohatého a obsahuje všechny písně z představení Divadla Na Jezerce. Neváhejte proto přijít na strhující příběh o životě, láskách a zápase o svobodu věčného rebela Villona.

Hrají a zpívají: Martin PÍSAŘÍK, Petra VRASPÍROVÁ, Jana MALÁ, Petr VACEK, Petr KOSTKA, Peter STRENÁČIK, Tomáš PETŘÍK, Ondřej ČERNÝ a Tomáš VANĚK.

Jednoho šťastného výherce bude vždy na konci představení losovat herec Petr Vacek. Uschovejte proto prosím až do konce svoji vstupenku.

Přejeme Vám hezkou zábavu!

DIVADLO NA JEZERCE HRAJE!!!

3.06.2013 Image
Provoz neomezen. Doporučujeme vstup do parku hlavní branou. Děkujeme za pochopení.
Pokusíme se Vám zlepšit náladu.
Nám se naštěstí tolik neděje, ale včera cestou na zájezd do Prachatic, jsme viděli tolik neštěstí a zkázy... Myslíme na všechny, kterým voda tak hrozně komplikuje život a držíme palce.

DLAŽDIČ VOLEJ MÍŘÍ DO PAŘÍŽE!

23.05.2013 Image
3.června v 17 hodin v Divadle Na Jezerce herec Václav Liška symbolicky zahájí ojedinělou koloběžkářskou akci Kick France 2013. Liška se spolu s dalšími pěti špičkovými jezdci chystá vůbec poprvé v historii ujet na koloběžkách celou trasu legendárního cyklistického závodu Tour de France, což představuje extrémně náročný výkon. 
Na koloběžce Kickbike přijede i do Divadla Na Jezerce, kde mu kolegové Jan  Hrušínský, Radek Holub a Martin Sitta,  kteří s Liškou na Jezerce hrají v komedii Práskni do bot, popřejí úspěšné zdolání zhruba 3400 kilometrů. Právě po tomto představení, které se v letošní sezóně hraje naposledy 24. června, vyráží Václav Liška do dějiště 100. výroční Tour de France. „Hned druhý den v šest hodin ráno cestujeme na Korsiku, kde je 28. června start,“ říká. Herci Liškovi předají talisman Divadla Na Jezerce, který po celou trasu Kick France 2013 poveze sebou až do cíle.
Tým tvoří sběratelé nejcennějších kovů z mistrovství světa v koloběhu - čtyři čeští a také jeden finský a jeden nizozemský jezdec. „Nás Čechy spojila už v žákovském a dorosteneckém věku lehká atletika. Jako dorostenci jsme byli součástí úspěšného mančaftu pražské Slávie, který získal mnoho medailí na mistrovství republiky,“ vypráví Liška a dodává, že Finsko a Nizozemsko jsou nyní spolu s Českou republikou koloběžkářskými velmocemi.

Na počátku bylo hecování
„Nápad jet na koloběžkách trasu Tour de France, který letos slaví 100. narozeniny, vznikl vlastně z hecu. Když Josef Zimovčák ujel trasu Tour de France na historickém vysokém kole, řekl jsem – když to ujede v padesáti letech na kole, tak já to zvládnu ve třiceti na koloběžce. A kamarádi se toho chytili,“ komentuje Václav Liška vznik celé akce.     
Všichni z týmu mají svá povolání a trénují před prací či po ní. „Stíhat herectví a ještě trénovat na koloběžce je hodně složité. Na začátku května jsme byli s týmem na soustředění na Šumavě a najeli jsme během něj celkem přes 800 kilometrů. Já jsem se musel jeden den šetřit a jet jen kolem 90 kilometrů, protože večer jsem hrál Práskni do bot v Divadle Na Jezerce. A po představení jsem zase cestoval zpátky na Šumavu,“ líčí Liška.  

Na koloběžkách do Alp i Pyrenejí
Ojedinělá jízda na koloběžkách po trase Tour de France začíná den před jeho startem. Jezdci absolvují 21 etap, z nichž nejdelší měří 242 kilometrů. Zavítají mimo jiné do Nice, Marseille či Montpellieru a čekají je průsmyky a vrcholky Alp a Pyrenejí ve výškách kolem 2000 metrů. Na koloběžkách stráví při jednotlivých etapách 10 až 15 hodin čistého času. „Jízda na koloběžce je asi tak dva až dvaapůlkrát těžší než na kole,“ odhaduje Václav Liška. Přesto chce celý tým dojet až do cíle u pařížského Vítězného oblouku během tří týdnů stejně jako profesionální cyklistický peloton, který na Korsice startuje o jeden den později.

Divadlo Na Jezerce přeje všem účastníkům Tour de France a Kick France 2013: PRÁSKNĚTE DO BOT!!!  
 

ZEMŘEL BOŘÍK PROCHÁZKA...

15.05.2013 Image
ZEMŘEL BOŘÍK PROCHÁZKA

15. května jsme se dozvěděli smutnou zprávu. Opustil nás skvělý člověk a milovaný kolega, herec Bořík Procházka. Hrál s námi téměř sedm let vynikajícím způsobem roli stavitele Kiliána v Petrolejových lampách. 

Poslední představení PETROLEJOVÝCH LAMP bude v pondělí 3. června věnováno jeho památce. Jsme si jisti, že tak či onak, bude na jevišti s námi.

Nezapomeneme na něho. Jeho úsporné a přitom precizní herectví, stejně jako jeho humor, nám ale už vždycky budou chybět ... 

PETROLEJOVÉ LAMPY NAPOSLEDY!!!

9.05.2013 Image
Petrolejové lampy na Jezerce naposledy.
 
Slavná inscenace má - po téměř sedmi úspěšných letech v Divadle Na Jezerce - 3. června derniéru. 120. repríza je zároveň poslední příležitostí vidět Báru Hrzánovou a Radka Holuba v hlavních rolích. Od svého uvedení na podzim 2006 se představní v režii Juraje Herze těšilo velké přízni publika a viděli je diváci i ve Vídni nebo v Bratislavě. „Máme velký repertoár a chceme-li zkoušet nové inscenace, musí nutně některá starší skončit. Jiná věc je, že se s Petrolejovými lampami budeme loučit neradi, protože tohle představení jsme si opravdu užívali,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.  
Petrolejové lampy byly podle Jana Hrušínského zvláště několik prvních let po svém uvedení „vlajkovou lodí“ Divadla Na Jezerce. „Představení bylo přitažlivé pro diváky jednak vynikající předlohou, způsobem, jakým režisér Juraj Herz téma zpracoval a určitě i hereckými výkony. Když uvážíte, že jde o klasickou tragédii, navíc notoricky známou z vynikajícího Herzova filmu, který byl několikrát opakován v televizi, považuji počet repríz za velký úspěch. Bára Hrzánová i Radek Holub sice nedostali za své výkony ceny Thálie, ale právě za tyto role jim bezpochyby patří.“ 
 
Drama podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka je strhujícím příběhem důstojníka Pavla Maliny a jeho obětavé a energické ženy Štěpky.  Odehrává se na počátku 20. století.  V inscenaci dále hrají Věra Kubánková, Bořík Procházka, Jan Hrušínský a Jan Čenský, Miloš Hlavica, Zdeněk Hruška, Tereza Němcová, Vilém Udatný, Zdena Sajfrtová, Rostislav Novák nebo Rudolf Stärz, Veronika Divišová a Natálka Šenkiová.
 
Divadlo Na Jezerce chystá na závěr letošního roku novinku. „Po úspěchu Dardy Ireny Douskové pro nás píše režisér Arnošt Goldflam původní hru z prostředí jedné dávné divadelní společnosti. Vzhledem k tomu, že Divadlo Na Jezerce vzniklo na základech divadelní společnosti mojí babičky a dědečka, tak jsem na tuhle hru opravdu zvědavý. Premiéra by měla být v polovině prosince,“ uzavírá principál Jan Hrušínský. 
 
PETROLEJOVÉ LAMPY můžete vidět naposledy v neděli 19. května a v pondělí 3. června. Vždy od 19.00 hodin.  
   
DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM A TĚŠÍME SE NA VÁS NA JEZERCE. 
  
 
 
 

200 REPRÍZ - LÁSKY PANÍ KATTY!!!

22.04.2013 Image
Představení Lásky paní Katty a Na dotek oslaví na Jezerce „kulaté“ reprízy

Divadlo Na Jezerce, 22. dubna 2013

Hned dvě inscenace oslaví v Divadle Na Jezerce svoji jubilejní reprízu. První z nich, úspěšná komedie Lásky paní Katty s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli, oslaví v úterý 30. dubna již 200. reprízu. Hru irského dramatika Briana Friela, v níž nechybí humor, životní nadhled i dojetí, odměňují diváci pokaždé bouřlivým aplausem. Nastudoval ji režisér Vladimír Strnisko a premiéru měla na podzim roku 2005. Divadlo Na Jezerce je jedinou divadelní scénou Jiřiny Bohdalové. Spolu s ní v této inscenaci hrají Veronika Jeníková, Dana Syslová, Věra Kubánková, Jaroslav Kepka, Zdeněk Maryška, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Oldřich Vlach a Tereza Němcová.

Svoji 100. reprízu má 9. května v Divadle Na Jezerce tragikomedie Na dotek Patricka Marbera. Odpověď na otázku, zda je to sex anebo láska, hledá režisér Jan Hřebejk, který inscenaci slavného anglického autora nastudoval. Spolu s herci můžeme v tomto příběhu zjistit, jak se liší prožívání milostných vztahů muže a ženy, zda je láska jenom hra, co s ní dokáže udělat žárlivost a zda užívání anonymního internetu může změnit lidské vztahy. Hra Na dotek baví diváky na Jezerce od roku 2006, kdy zde měla premiéru. Skvělé herecké výkony zde divákům nabízejí Jan Dolanský, Lenka Vlasáková, Jiří Macháček, Klára Issová a Kristýna Liška Boková.
Věříte-li v lásku na první pohled, nikdy se nepřestaňte dívat…

BENEFICE - LUBOMÍR LIPSKÝ 90

13.04.2013 Image
Lubomír Lipský oslavil své devadesátiny na jevišti Divadla Na Jezerce
 
Benefiční představení, komedii J. B. Thomase Charleyova teta, věnovalo 12. dubna herci Lubomíru Lipskému k jeho 90. narozeninám Divadlo Na Jezerce.  Navázalo tak na tradici starých divadelních společností, podle kterých část tržby dostal herec, jemuž byla benefice určena. Lubomír Lipský převzal dar od svých kolegů přímo na jevišti při děkovačce.  
Pan Lipský patří do generace vynikajících herců a má mezi nimi své nezastupitelné, výrazné místo. Je znám spíše jako představitel komediálních rolí, ale stejně skvěle dokázal zahrát i role vysloveně dramatické. V šedesátých letech se proslavil rolí Babse v Charleyově tetě, ve které hrál později různé postavy v několika dalších inscenacích. Je fantastické, že ve svých devadesáti letech stále hraje v této hře, tentokrát  roli Brasseta v Divadle Na Jezerce,“ říká principál divadla Jan Hrušínský. 

Manželé Lipští byli přáteli mých rodičů. Lubomír Lipský hrál s mým tátou ve slavné éře Oty Ornesta v Městských divadlech pražských, kde jsem ho poprvé, ještě jako malý kluk, obdivoval na jevišti. Později jsme spolu v divadle ABC hráli více než dvanáct let opět v Charleyově tetě, kde jsem ale roli Babse převzal já a pan Lipský hrál advokáta Spetigua. Díky té společné historii, jde o vztah téměř rodinný,“ uvádí Jan Hrušínský. „Lubomíru Lipskému přeji k jeho kulatým narozeninám pevné zdraví a životní optimismus, bez kterého si jej nedovedu představit,“ dodává. 

Lubomír Lipský se narodil 19. dubna 1923 a za svoji profesionální divadelní kariéru absolvoval 180 premiér. Hrál rovněž v desítkách filmů. Návštěvníci Divadla Na Jezerce si mohou jeho devadesátiny připomenout také díky výstavě fotografií Lásky Lubomíra Lipského, která probíhá ve foyeru. Zachycuje jej v divadle, ve filmu i v soukromém životě. Výstava je pro návštěvníky divadla přístupná zdarma.

FOTOGRAFIE ZE SLAVNOSTNÍ GRATULACE JSOU V RUBRICE "GALERIE".
 

PŘIJĎTE NA KOMEDII PRÁSKNI DO BOT!

7.02.2013 Image
V režii Jana Hřebejka uvádíme komedii „Práskni do bot“. Ve hře úspěšného severoirského autora Owena McCaffertyho má čtveřice kumpánů vydlaždičkovat veřejné záchodky a umývárnu. Ležérní řemeslníky, které dobře známe i u nás a kteří se mezi sebou baví jako dlaždiči, hrají Jan Hrušínský, Radek Holub, Martin Sitta a Václav Liška.  Práskni do bot mělo na Jezerce premiéru 7. března 2013.  
„Jako každá dobrá hra je tato komedie o mnoha věcech. Pro mě je o hledání lidské důstojnosti a štěstí, pochopitelně skrze ponižující a trapné, nešťastné situace,“ říká režisér Jan Hřebejk. „Je to pravdivý a velice zábavný a přitom i vážný a dojemný příběh. Mně už se, upřímně řečeno, líbí máloco. A tenhle kus se mi líbil hned a moc,“ dodává Hřebejk, který v Divadle Na Jezerce režíruje už popáté.
„Práskni do bot, se svým způsobem vymyká repertoáru Divadla Na Jezerce, a přesto cítím, že do něj patří. Je to zábavná i tragická hra. Má úžasný lidský rozměr a velkou hloubku. Má také drsný jazyk, který je ovšem přirozenou mluvou současných řemeslníků,“ uvádí principál divadla Jan Hrušínský a dodává: "Hrdinové příběhu se domnívají, že ke štětí mohou dojít jen když budou krást. To se nám zdálo natolik české a tak současné, že jsme hru přenesli z irského Belfastu do Prahy. Každý z našich obkladačů nalézá štěstí po svém, a díky svým mentálním i životním schopnostem občas velmi tragicky. "  
 
„Všichni máme zkušenosti s některými stavbaři. Bývají nespolehliví, drzí, občas i kradou. Investory přivádějí na pokraj nervového zhroucení. Zlaté české ručičky přitom zůstaly kdesi v nenávratnu první republiky. I proto jsme přesunuli dějiště hry ze severoirského prostředí do české reality - na stavbu fotbalového stadiónu,“ říká Jan Hrušínský. Česká jména, respektive přezdívky, mají i postavy dlaždičů: Šulin (hraje ho Jan Hrušínský), Mudrc (Radek Holub), Drátěnka (Martin Sitta) a Volej (Václav Liška). 
                                                                                                                                                                           
Komedii „Práskni do bot“ přeložila Hana Pavelková, producentem je Jan Hrušínský, scéna je dílem scénografa Jana Štěpánka, dekorace vyrobila firma Com-Pars Stanislava Hrdličky, asistentkou režie je Veronika Zemánková.

Sanitární bílou keramiku dodala na jeviště firma KOUPELNY Ptáček

CHCETE-LI SE DOBŘE BAVIT, PŘIJĎTE NA PRÁSKNI DO BOT.

 

VÁŽENÍ A MILÍ DIVÁCI,

23.12.2012 Image
Vážení a milí diváci, přejeme Vám krásné Vánoce, šťastný rok 2013 a mnoho radostných zážitků v hledišti Vašeho Divadla Na Jezerce.

DARDA! NOVINKA! DARDA! NOVINKA!

21.09.2012 Image
Dramatizace románu DARDA spisovatelky Ireny Douskové, v hlavní roli s Bárou Hrzánovou, je první z novinek, které jsme pro Vás připravili v této sezóně v Divadle Na Jezerce. „Velice jsem si zkoušení užívala, stejně jako spolupráci s Irenou Douskovou, Arnoštem Goldflamem a souborem Jezerky. A navíc znovu si zahrát postavu Heleny Součkové, která byla v inscenaci Hrdý Budžes žákyní základní školy a v Dardě je jí přes 40 let, je pro mne výzvou, říká Hrzánová, která na Jezerce hraje také Agátu v Gogolově komedii Ženitba a Štěpu v Petrolejových lampách Jaroslava Havlíčka. Darda je volné pokračování Hrdého Budžese inscenovaného podle bestselleru spisovatelky Douskové. "Režie se ujal Arnošt Goldflam a premiéru této novinky jsme pro Vás připravili jako vánoční dárek. Kromě Báry Hrzánové uvidíte např. Lenku Vlasákovou, Miluši Šplechtovou, Petra Vacka a další herce z Jezerky. Ze zkoušení máme všichni obrovskou radost a doufám, že ji při představení budete zažívat v hledišti i Vy, říká principál divadla Jan Hrušínský, jehož divadelní společnost letos slaví své 10. narozeniny a Darda je její dvacátou šestou premiérou.

Divadlo Na Jezerce přeje všem návštěvníkům dobrou zábavu!

Zároveň jsme pro Vás začali připravovat hru Owena McCaffertyho PRÁSKNI DO BOT, kde v režii Jana HŘEBEJKA uvidíte Jana Hrušínského, Radka Holuba, Martina Sittu a Václava Lišku. Premiéra bude 7. března 2013. Více v rubrice Připravujeme.

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS DARDU!

11.06.2012 Image
"Jezerka" chystá Dardu spisovatelky Douskové s Bárou Hrzánovou v hlavní roli.

Dramatizace románu Darda spisovatelky Ireny Douskové, v hlavní roli s Bárou Hrzánovou, je první z novinek, které připravuje na novou sezónu Divadlo Na Jezerce. „Velice se na práci na této inscenace těším stejně jako na spolupráci s Irenou Douskovou. A navíc znovu si zahrát postavu Heleny Součkové, která byla v inscenaci Hrdý Buďžes žákyní základní školy a v Dardě je jí přes 40 let, je pro mě výzvou,„ říká Hrzánová, která na Jezerce hraje také Agátu v Gogolově komedii Ženitba a Štěpu v Petrolejových lampách Jaroslava Havlíčka. Darda je volné pokračování Hrdého Buďžese inscenovaného podle bestselleru spisovatelky Douskové. Režie se ujme Arnošt Goldflam, zkoušet se začíná 22. října a premiéru bude mít tato novinka před vánoci.Kromě Báry Hrzánové diváci uvidí Lenku Vlasákovou, Miluši Šplechtovou, Petra Vacka a další oblíbené herce z Jezerky. Diváci se rozhodně mají na co těšit,“ říká principál divadla Jan Hrušínský, jehož divadelní společnost letos slaví své 10. narozeniny a Darda bude její již 26. premiéra. V závěru současné úspěšné sezóny si velký ohlas publika na „Jezerce“ získávají kromě dalších představení i obě novinky první poloviny letoška – komedie Ludviga Holberga JEPPE Z VRŠKU s Radkem Holubem v režii Jana Hrušínského, stejně jako první muzikál na této scéně JÁ FRANCOIS VILLON autorů Jiřího Hubače, Pavla Vrby a Ondřeje Brzobohatého v nastudování Radka Balaše. Tuto sezónu završí na konci června oblíbená Shakespearova komedie VEČER TŘÍKRÁLOVÝ s Bárou Kodetovou, Kristýnou Hrušínskou a Radkem Holubem v hlavních rolích a hra PANÍ PLUKOVNÍKOVÁ Bengta Ahlforse s Jiřinou Bohdalovou v titulní roli.
Divadelní společnost Jana Hrušínského přeje všem návštěvníkům Divadla Na Jezerce krásné léto!


KRONIKA RODU HRUŠÍNSKÝCH

6.06.2012 Image
Ve čtvrtek 7. 6. se v Paláci knih Luxor na Václavském nám. uskutečnil křest a autogramiáda knih Marie Valtrové KRONIKA RODU HRUŠÍNSKÝCH, DIVADLO S RODOKMENEM - DIVADLO NA JEZERCE a EVA HRUŠÍNSKÁ VZPOMÍNÁ. Knihy vydalo nakladatelství Brána, Kroniku rodu Hrušínských a Eva Hrušínská vzpomíná již ve druhém, rozšířeném vydání. Knihy čtenářům společně s autorkou podepisovali i zástupci rodiny Hrušínských, Jan Hrušínský, Miluška Šplechtová a Kristýna Hrušínská.

VILLON NADCHL DIVÁKY NA JEZERCE

24.03.2012 Image
Villon se na „Jezerce“ dočkal nadšeného ohlasu.

Středověký francouzský rebel a prokletý básník, tentokrát v muzikálové podobě, si získal publikum v Divadle Na Jezerce. Historicky vůbec první muzikál na této scéně Já, Francois Villon měl premiéru ve čtvrtek 22. března. Zároveň to byla již XXV. premiéra Divadelní společnosti Jana Hrušínského, která vznikla v březnu 2002 a letos slaví již 10. výročí.

Aktéry původní české novinky autorů Jiřího Hubače, Pavla Vrby a Ondřeje Brzobohatého, kterou nastudoval režisér Radek Balaš, odměnil dlouho trvající bouřlivý potlesk ve stoje. V titulní roli exceloval mladý herec a zpěvák Martin Písařík, úlohy Kateřiny, hlavní ženské postavy, se zhostila talentovaná Petra Vraspírová. Vynikajícími výkony nadchli diváky i ostatní herci v čele s Petrem Kostkou, Janou Malou, Petrem Vackem, Peterem Strenáčikem, Tomášem Petříkem, Ondřejem Černým a Tomášem Vaňkem.

„Podle ohlasů z premiéry, ale i z veřejné generálky a z předpremiéry, se nám vrací jako jedním hlasem radost a pozitivní přijetí," řekl principál divadla Jan Hrušínský a dodal, že aplausem stojícího hlediště odměňují diváci na „Jezerce“ nejen premiéry, ale často i běžné reprízy. Muzikálu o Villonovi předpovídá dlouhý život a oceňuje práci všech zúčastněných, kteří se na jeho vzniku podíleli. „Protože jsme na Jezerce nastudovali muzikál poprvé, potýkali jsme se s celou řadou problémů, mimo jiné s vyladěním kvality zvuku a vybavením divadla špičkovým zařízením. I když se muzikál o Villonovi stal jednou z nejdražších inscenací Divadla Na Jezerce, nelituji této investice, protože vzniklo nádherné představení,“ uvedl Hrušínský.

V hledišti, nabitém k prasknutí, premiéru shlédli mimo jiné Jiřina Bohdalová, Taťána Vilhelmová a Vojtěch Dyk, Kateřina Brožová, Libuše Švormová, Jitka Zelenková, Richard Tesařík, Lubomír Lipský, Jaroslav Satoranský, Věra Kubánková, Zdeněk Hruška a další osobnosti. Představení si vychutnali i představitelé generálního partnera DNJ, jímž je již řadu let firma MOUNTFIELD, a.s., v čele s předsedou představenstva, Ing. Ivanem Drbohlavem, dále představitelé městské části Praha 4 a celá řada dalších významných hostů.

Muzikál Já, Francois Villon divadlo věnovalo památce nedávno zesnulých - dramatikovi Jiřímu Hubačovi a textaři Pavlu Vrbovi, kteří se na jeho vzniku významně podíleli.

Ve foyer mohou diváci shlédnout výstavu, věnovanou životní tvorbě Lubomíra Lipského. V hledišti se pak můžete potěšit velkými momenty ze slavných divadelních inscenací Alfréda Radoka, Miroslava Macháčka, Oty Ornesta, Jaromíra Pleskota a dalších režisérů. Fotografie zachycují scény, při kterých diváci tajili dech nad hereckými výkony Rudolfa Hrušínského, Dany Medřické, Lubomíra Lipského nebo Jiřiny Bohdalové. Vystaven je zde i proslulý "bílý obraz" ze hry Yasminy Rezy Kumšt.


DIVADLO NA JEZERCE SE TĚŠÍ NA VAŠI NÁVŠTĚVU.


MUZIKÁL! MUZIKÁL! MUZIKÁL! MUZIKÁL!

7.03.2012 Image
 

Muzikál poprvé na Jezerce! Já, Francois Villon. Podobá se víc život básni nebo báseň životu? Na tuto otázku odpovídá poslední společné dílo Jiřího Hubače a básníka a textaře Pavla Vrby. V atraktivní muzikálové formě - inscenované jako sen v horečce - vše plyne jako kaleidoskop emocionálních dramatických obrazů s šansonově laděnou hudbou Ondřeje Brzobohatého. Autoři společně s režisérem a choreografem Radkem Balašem jsou zárukou dobrého vkusu i skvělé zábavy. Nenechte si ujít tuto podívanou, kterou jsme pro Vás připravili na březen 2012.
V hlavních rolích se můžete těšit na Martina Písaříka /Villon/, Petru Vraspírovou /Kateřina/ či Janu Malou /Ambra/. Dále hrají Petr Kostka, Petr Vacek, Tomáš Petřík, Peter Strenáčik, Ondřej Černý a Tomáš Vaněk.
Scénu vytvořil Jozef Ciller, autorkou kostýmů je Jana Zbořilová. Hudební nastudování Jana Balašová a Ondřej Brzobohatý.
Hra je uváděna v produkci Jana Hrušínského a Divadla Na Jezerce.

Inscenaci jsme věnovali autorům Jiřímu Hubačovi a Pavlovi Vrbovi, kteří nás v minulém roce, bohužel navždy opustili a premiéry, na kterou se oba tolik těšili, se již nedočkali.

Přijďte si poslechnout skvělou hudbu Ondřeje Brzobohatého, vychutnat strhující herecké i pěvecké výkony výše uvedených protagonistů a potěšit se krásným a dramatickým příběhem.

NENECHTE SI UJÍT!

200 REPRÍZ KUMŠTU!!!

28.02.2012 Image
200 REPRÍZ KUMŠTU!!!

KUMŠT autorky Yasminy Rezy, který v roce 2007 nastudoval se třemi Jany (Třískou, Kačerem a Hrušínským) Jan čtvrtý (Hřebejk) na scéně Jana pátého (Štěpánka), patří k nejúspěšnějším inscenacím Divadla Na Jezerce. Janům tleskali diváci nejen na Jezerce, ale po celé republice, na Slovensku i ve Vídni.

Kumšt je dalším představením, které na Jezerce přesáhlo hranici dvou set repríz. Děkujeme všem divákům, kteří naše představení navštívili a rádi bychom je ujistili, že jsme se na jevišti vždy těšili a radovali z každého okamžiku hry a bavili jsme se stejně dobře, jako diváci v hledišti.


JAN HRUŠÍNSKÝ, JAN TŘÍSKA a JAN KAČER 

200 REPRÍZ MANŽELSKÉHO VRAŽDĚNÍ!!!

19.02.2012 Image
200 REPRÍZ MANŽELSKÉHO VRAŽDĚNÍ!!!

MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ. Hru Erica Emmanuela Schmitta, kterou nastudoval v roce 2005 s Jaroslavem Duškem a Natašou Burger režisér Jan Hřebejk, a kterou jsme na Jezerce uvedli v české premiéře, dosáhla dne 19.2.2012 již dvou set beznadějně vyprodaných repríz. Děkujeme oběma hercům za stoprocentní nasazení, s jakým incenaci hrají a děkujeme také Vám, divákům Divadla Na Jezerce, za Vaši přízeň a za Vaše časté návštěvy.


Vaše Divadlo Na Jezerce a Divadelní společnost Jana Hrušínského  

Vážení a milí diváci,

24.12.2011 Image
Vážení a milí diváci,
přejeme Vám mnoho radosti a štěstí v roce 2012.
Vaše Divadlo Na Jezerce

VÁŽENÍ DIVÁCI,

19.12.2011 Image

vzhledem k tomu, že nás 18. prosince opustil milovaný pan prezident, dramatik Václav Havel, rušíme na znamení smutku a účasti v úterý 20. prosince 2011 večerní představení. Ve středu a ve čtvrtek pro vás hrát budeme, ale před začátkem obou představení vás požádáme o minutu ticha k uctění památky pana prezidenta. Ve foyeru DNJ bylo zřízeno pietní místo s velkou fotografií Václava Havla a se smuteční knihou, do které můžete ve dnech 21. a 22. prosince 2011 napsat svůj vzkaz či kondolenci.

Za Divadlo Na Jezerce, Jan Hrušínský

P.S. - Vstupenky ze zrušeného představení 20.12. 2011 zůstávají v platnosti a lze je vyměnit v pokladně divadla na stejné představení, které se koná dne 29. února 2012 nebo na hru W. Shakespeara Večer tříkrálový, kterou uvádíme 17. ledna a 9. února 2012. Věříme, že si z těchto tří náhradních termínů vyberete a děkujeme vám za pochopení.


 

RESTAURACE JEZERKA OTEVŘENA!

2.11.2011 Image
RESTAURACE JEZERKA OTEVŘENA!

Restaurace v Divadle Na Jezerce je pro Vás opět otevřena a nabízí nejen výtečná jídla, ale i příjemné posezení a vstřícný a usměvavý personál. Více informací  naleznete na www.restauracejezerka.cz a případné rezervace na tel: 241 407 902

Těšíme se na Vaši návštěvu v Divadle Na Jezerce!

NABÍDKA KE DNI STUDENTŮ

21.10.2011 Image
NABÍDKA KE DNI STUDENTŮ

17.LISTOPADU uvedeme u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii - Dne studentů, mimořádné představení Jana Hřebejka MUSÍME SI POMÁHAT.

V hlavních rolích hrají - Jiří Macháček, Lenka Vlasáková a Miroslav Vladyka.

Diváci, kteří se prokáží platným studentským průkazem, si mohou v pokladně divadla zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu 290Kč. Cena je stanovena pro tento termín a pouze pro studenty.

Těšíme se na vaši návštěvu!

DIVADELNÍ RESTAURACE JEZERKA!

26.09.2011 Image
DIVADELNÍ RESTAURACE JEZERKA!

Vážení návštěvníci areálu Divadla Na Jezerce, připravujeme pro vás otevření nové Divadelní restaurace JEZERKA.
Děkujeme Vám za trpělivost a za pochopení s uzavřením restaurace na nezbytně nutnou dobu, po kterou musí být resturace upravována. K otevření restaurace by  mělo dojít začátkem listopadu tohoto roku. O přesném termínu otevření Vás budeme informovat na tomto místě a také přímo v areálu Divadla Na Jezerce. Věříme, že budete s novou restaurací spokojeni a těšíme se na Vaši návštěvu.

PŘEDPLATNÉ A DÁRKOVÉ POUKAZY

16.09.2011 Image
Do nové sezóny jsme pro vás připravili 5 druhů PŘEDPLATNÉHO a DÁRKOVÉ POUKAZY!!
Odkaz a více informací naleznete na našich webových stránkách v kategorii VSTUPENKY.

VE ČTVRTEK ZAČÍNÁME!

12.09.2011 Image

Divadlo Na Jezerce zahajuje novou sezónu. Jako první se po prázdninách vrací CHARLEYOVA TETA!
Nenechte si ujít ani další tituly z našeho repertoáru. TĚŠÍME SE NA VÁS!!!

AUTOGRAMIÁDA V LUXORU

10.06.2011 Image
Jan Tříska, Jan Kačer a Jan Hrušínský budou v pondělí 13. června od 15.00 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí 41 podepisovat případným zájemcům své fotografie z představení KUMŠT a výpravnou knihu o Divadle Na Jezerce DIVADLO S RODOKMENEM, kterou si v Luxoru právě nyní můžete zakoupit. Kumšt se v současné době hraje v našem divadle do pátku 17. června. Díky skutečně mimořádnému zájmu diváků, kteří na Jezerce zhlédli již více než 180 repríz této komedie, budeme KUMŠT v režii Jana Hřebejka, uvádět i v příští sezóně.
"Kumšt je na Jezerce specifické představení, které uvádíme sériově jen jednou nebo dvakrát do roka a právě nyní jej opět máme na repertoáru. Nyní hrajeme sérii dvaceti představení a tudíž se všichni tři protagonisté - Tříska, Kačer a Hrušínský - mohou autogramiády zúčastnit. Kniha Divadlo s rodokmenem mimo jiné podrobně zachycuje vznik představení Kumšt. Jednak v mé korespondenci s Janem Třískou, dále ve vtipném a výstižném pohledu Jana Hřebejka a také ve velmi otevřených rozhovorech se zmíněnými herci," říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.
Legendární herec Jan Tříska má podle svých slov představení Kumšt skutečně rád. „A stejně rád půjdu i na autogramiádu. Fakt, že tam budu s přáteli a kolegy - Honza a Honza a Honza - mi dělá radost,“ uvádí. Všichni tři Janové také budou mít zanedlouho svátek, který oslaví 24. června. Jan Tříska si jej připomene v Americe, protože tento den již bude zpátky v Los Angeles, kde žije.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU.

PRIMÁTOR NA JEZERCE

6.06.2011 Image
S PRIMÁTOREM O VŠEM CO VÁS ZAJÍMÁ

můžete hovořit ve čtvrtek 9. června v 16.00 hodin v hledišti Divadla Na Jezerce. Srdečně vás zveme na diskusní fórum s primátorem Hlavního města Prahy, Doc. MUDr. Bohuslavem Svobodou, CSc.
a jeho hosty, kterými jsou:
1.náměstek primátora - Ing. Karel Březina
Ředitel Městské policie - Mgr. Vladimír Kotrouš
Starosta městské části Prahy 4 - Ing. Pavel Horálek

VSTUP ZDARMA
Místa v sále je potřeba rezervovat na telefonních číslech :
Pokladna DNJ: 725 442 150
Obchodní oddělení DNJ: 606 066 134

Mimořádná soutěž na červen

2.06.2011 Image
Radek Holub a Bára Hrzánová v hlavních rolích Gogolovy ŽENITBY. Dále hrají Miroslav Vladyka, Marek Taclík, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Věra Kubánková a další.

Ještě před koncem divadelní sezóny jsme pro vás připravili soutěž.
Výherci mohou získat velmi výraznou slevu na POSLEDNÍ ŽENITBU v této sezóně 19.6.2011 v 19hod.

Soutěžní otázka:
V jaké jiné hře, kromě Ženitby, je možné v Divadle Na Jezerce vidět herce Radka Holuba?

První tři správné odpovědi získají 2 vstupenky s 50% slevou.
4. - 10. správná odpověď získá 2 vstupenky s 30% slevou.
11. -20. správná odpověď získá 2 vstupenky s 10% slevou

Odpovědi nám pište na emailovou adresu: obchodni@hrusinsky.cz

KUMŠT! KUMŠT! KUMŠT!

16.05.2011 Image
Kumšt, který nastudoval režisér Jan Hřebejk s Janem Třískou, Janem Kačerem a Janem Hrušínským, se na Jezerce již čtvrtým rokem setkává s vřelým ohlasem diváků. Jan Tříska přiletěl z Los Angeles do Prahy v polovině května, den před první „oprašovací“ zkouškou. Děj se odehrává v uzavřeném pánském spolku, který se stal jediným pevným bodem v životě tří kamarádů. Jejich poklidné vztahy najednou naruší zprvu banální spor kvůli modernistickému obrazu, který přeroste v úpornou hádku, která ovšem výrazně zlepší Vaší náladu. „Samozřejmě nás těší, že se představení divákům tolik líbí. Také my s Honzou Kačerem a Honzou Hrušínským máme tu hru moc rádi. Zraje s námi jako staré víno,“ uvádí Jan Tříska.

Trojici Janů čeká série dvaceti představení během května a června 2011.
Květnová představení jsou již téměř vyprodána, v červnu stále ještě máte šanci!

Na Kumšt stejně jako na další představení Divadla Na Jezerce si můžete rezervovat či přímo zakoupit vstupenky on-line, pohodlně ze svých domovů, prostřednictvím počítače na internetových stránkách www.divadlonajezerce.cz nebo v pokladně divadla. Více informací v rubrice VSTUPENKY.

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNOU ZÁBAVU A POŽITEK Z KUMŠTU.

DIVADLO S RODOKMENEM

13.05.2011 Image
na SVĚTU KNIHY 2011. V neděli 15. května v 11.00 hodin bude na Výstavišti, v Autorském sále levého křídla Veletržního paláce představena výpravná monografie o Divadle Na Jezerce. Společně s autorkou, Marií Valtrovou, knihu představí Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová a Kristýna Hrušínská. Součástí akce bude i autogramiáda.

KUMŠT! KUMŠT! KUMŠT!

11.05.2011 Image
Kumšt, který nastudoval režisér Jan Hřebejk s Janem Třískou, Janem Kačerem a Janem Hrušínským, se Na Jezerce již čtvrtým rokem setkává s vřelým ohlasem diváků. Jan Tříska přicestuje z Los Angeles do Prahy v polovině května, den před první „oprašovací“ zkouškou. Děj se odehrává v uzavřeném pánském spolku, který se stal jediným pevným bodem v životě tří kamarádů. Jejich poklidné vztahy ale najednou naruší zprvu banální spor kvůli modernistickému obrazu, který přeroste v úpornou hádku, která ovšem výrazně zlepší Vaší náladu. „Samozřejmě nás těší, že se představení divákům tolik líbí. Také my s Honzou Kačerem a Honzou Hrušínským máme tu hru moc rádi. Zraje s námi jako staré víno,“ uvádí Jan Tříska.

Trojici Janů čeká série dvaceti představení během května a června 2011.
Květnová představení jsou již téměř vyprodána, v červnu ale ještě stále máte šanci!

Na Kumšt stejně jako na další představení Divadla Na Jezerce si můžete rezervovat či přímo zakoupit vstupenky on-line, pohodlně ze svých domovů, prostřednictvím počítače na internetových stránkách www.divadlonajezerce.cz nebo v pokladně divadla. Více informací v rubrice VSTUPENKY.

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNOU ZÁBAVU A POŽITEK Z KUMŠTU.

JIŘINA BOHDALOVÁ

2.05.2011 Image
oslavila s kolegy z Divadla Na Jezerce své životní jubileum. Její divadlo v neděli 1. května odstartovalo sérii oslav narozenin této významné herečky překvapením. Při závěrečné děkovačce představení Paní plukovníková, v němž paní Bohdalová ztvárňuje hlavní roli, ji přišlo na jeviště blahopřát mnoho hereckých kolegů, ale i zaměstnanců a dalších spolupracovníků této pražské scény. Nadšení diváci herečku odměnili dlouho trvajícími ovacemi.
Divadlo Na Jezerce je jediným divadlem, ve kterém Jiřina Bohdalová hraje. V současné době tu účinkuje nejen v komedii Paní plukovníková, ale také ve hře Lásky paní Katty. Ráda říká, že se jí zde podařilo najít svoji pravou "divadelní rodinu". Její představení jsou Na Jezerce vždy vyprodána jako první a stejně jako v neděli 1. května většinou končí aplausem ve stoje.
"Jiřinu Bohdalovou jsem poprvé v životě viděl ve hře Marcela Acharda Idiotka. V té hře byla scéna, v níž byla ochotna pro lásku přiznat vraždu. Bylo to tak silné a úchvatné, že to mám dodnes před očima," říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Na Bohdalové podle svých slov obdivuje energii, humor, inteligenci, ženskost, talent a tisíc dalších vlastností, které běžně lidé nemají. "Kromě dokonale a lehce zvládnuté profese má ještě cosi nedefinovatelného, co by se mělo jen tiše a s velkou úctou opatrovat. Má charisma, které způsobuje, že se na ni na jevišti nejen chcete, ale musíte stále dívat," dodává.

Gratulaci Jiřině Bohdalové můžete shlédnout na naší stránce na YouTube:
http://www.youtube.com/divadlonajezerce

PREMIÉRA OTHELLA

7.04.2011 Image
byla Na Jezerce odměněna bouřlivým aplausem. Vytrvalým potleskem odměnili diváci ve středu 6. dubna v Divadle Na Jezerce aktéry premiéry hry Williama Shakespeara Othello, kteří se mnohokrát vraceli na jeviště, aby se poděkovali nadšenému publiku. Své dojetí neskrýval herec Lubomír Lipský, který seděl v první řadě spolu se svojí dcerou a po konci přišel hercům zatleskat i do zákulisí /viz foto/. V roli Jaga exceloval Radek Holub, v titulní úloze Maura se v novém světle představil Martin Sitta, jeho ženu Desdemonu ztvárnila s citem Tereza Němcová. Vyrovnané herecké výkony podali i všichni další představitelé. Drama o lásce, závisti a žárlivosti s podtitulem "Nejbělejší tvář může mít tu nejčernější duši" nastudoval Jan Hrušínský.
Premiéru si nenechaly ujít mnohé významné osobnosti kulturního života, mimo jiné houslový virtuóz Václav Hudeček se svojí ženou, herečkou Evou Hudečkovou, režiséři Juraj Herz, David Radok, Jan Hřebejk a Radek Balaš, herec a režisér Jan Kačer, spisovatelé Jiří Hubač a Petr Jarchovský, paní Věra Kubánková, Miroslav Vladyka, Michal Slaný a další. Premiéru si nenechal ujít ani překladatel Shakespearova díla, Martin Hilský. V hledišti usedl i dirigent a skladatel Jan Kučera a překladatelé Jitka Sloupová a Pavel Dominik. Dále v hledišti usedli představitelé partnerů DNJ - generálního partnera, jimž je firma Mountfield, hlavního parnera - Ery Poštovní spořitelny a představitelé MČ Prahy 4.
Othello přichází na jeviště Divadla Na Jezerce poté, co se tu setkala s velkým úspěchem Shakespearova komedie Večer tříkrálový. „Shakespeare byl chytrý. Věděl, že i jeho tragédie musí diváky především bavit. Proto jsou dodnes tak výjimečné a proto jednu z nich nyní na Jezerce uvádíme i my. Othello je strhující drama s poutavým dějem, a tak doufám, že jej diváci přijmou stejně dobře jako dříve například Petrolejové lampy,“ říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Sám viděl poprvé Othella v Národním divadle, když hrál Jaga jeho otec Rudolf Hrušínský.
NEJBLIŽŠÍ REPRÍZY HRAJEME: 10. a 18. dubna a 2. a 26. května 2011.

DIVADLO S RODOKMENEM

30.03.2011 Image
Herci Divadla Na Jezerce Jiřina Bohdalová, Jiří Macháček, Bára Hrzánová a zástupce diváků, bývalý premiér Jan Fischer pokřtili novou knihu o divadle.
Kniha Marie Valtrové DIVADLO S RODOKMENEM byla pokřtěna v pondělí 28. března ve foyeru Divadla Na Jezerce. Čerstvá držitelka ceny Thálie za celoživotní mistrovství Jiřina Bohdalová při křtu řekla: „Jsem ráda, že jsem tady a že je tu herecká generace Hrušínských. Cítím se Na Jezerce jako doma.“ Svůj vztah k tomuto divadlu vyjádřil také dřívější český premiér a současný viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj Jan Fischer, který speciálně na tuto akci přicestoval z Londýna. „Na Jezerku jsem chodil vždycky rád. A doufám, že tady bude vždycky plno. Rád zase přijedu a těším se na další představení,“ uvedl.

Monografii o Divadelní společnosti Jana Hrušínského a Divadlu Na Jezerce pokřtil také herec Jiří Macháček. „Přál bych knize, aby byla často nejen otevírána, ale i prohlížena a nejen prohlížena, ale i čtena. A sám se zavazuji, že tak budu činit,“ řekl. Knihu uvedla v život rovněž Bára Hrzánová.
Na křtu nechyběli herci, které na scéně Jezerky čeká 6. dubna premiéra Shakespearova OTHELLA. V ní se v roli Jaga představí Radek Holub, titulní úlohu Maura hraje Martin Sitta a jeho ženu Desdemonu ztvární Tereza Němcová. Hudbu právě z Othella a také z úspěšné inscenace Večer tříkrálový zahrál Epoque Quartet.

Divadlo s rodokmenem volně navazuje na knihy Kronika rodu Hrušínských a Eva Hrušínská vzpomíná. Je pohledem do zákulisí Divadla Na Jezerce, jehož existenci a tvorbu osvětluje řadou rozhovorů například s Janem Hrušínským jako principálem, s herci Jiřinou Bohdalovou, Bárou Hrzánovou, Radkem Holubem, Janem Kačerem, Jiřím Macháčkem, Miluší Šplechtovou, Janem Třískou či Lenkou Vlasákovou stejně jako s režiséry Lídou Engelovou, Jurajem Herzem, Janem Hřebejkem, Zdeňkem Zelenkou a dalšími tvůrci divadla, jako jsou Jan Kučera či Ivo Žídek. Kromě zrcadla kritiky a ohlasů obsahuje kniha, která vychází v nakladatelství BRÁNA, medailony herců, přehled inscenací a výstav a více než 200 barevných fotografií.

Fotografie ze křtu knihy najdete v rubrice GALERIE.

VÁŽENÍ A MILÍ DIVÁCI,

10.12.2010 Image
přejeme Vám krásné Vánoce, mnoho štěstí v roce 2011 a řadu krásných zážitků v Divadle Na Jezerce.

!!! NEPŘEHLÉDNĚTE !!!

15.11.2010 Image
Za zrušené představení VEČERA TŘÍKRÁLOVÉHO, které jsme v sobotu 13. listopadu pro nepříjemný úraz herce Martina Sitty museli předčasně ukončit, nabízíme všem divákům na výběr dva náhradní termíny: úterý 11. a nebo pátek 21. ledna 2011. Na kterýkoliv z těchto termínů je možné vyměnit Vaše vstupenky ze soboty 13. listopadu. Vstupenky můžete vyměnit, respektive znovu rezervovat na tel. čísle 261224832 nebo na mobil 725442150. Také na e-mail: vstupenky@hrusinsky.cz. Náhradní vstupenka Vám bude vydána do 30.11.2010 po předložení vstupenky ze sobotního zrušeného představení.

Ještě jednou Vám děkujeme za pochopení a doufáme, že se na Jezerce i v tomto náhradním termínu dobře budete bavit.VEČER TŘÍKRÁLOVÝ

6.10.2010 Image
26. října navštívil Divadlo Na Jezerce William Shakespeare! Proslulý autor se na Jezerce bude vyskytovat několikrát měsíčně a pokud přijdete i Vy, je možné, že se tu s ním setkáte také. Umožní Vám to herci Barbora KODETOVÁ, Radek HOLUB, Miluše ŠPLECHTOVÁ, Kristýna HRUŠÍNSKÁ nebo Hana Marie MAROUŠKOVÁ, Zdeněk MARYŠKA, Zdeněk HRUŠKA, Martin SITTA, Michal SLANÝ nebo Tomáš PETŘÍK, Lukáš LANGMAJER, Václav JÍLEK, Tereza NĚMCOVÁ, Eliška a Veronika ZEMÁNKOVY a režisér setkání Jan HRUŠÍNSKÝ.

Komedii o zavržených a odmítaných láskách, ve které se pod povrchem, plným břitkého humoru, skrývá i smutek a vzrušující touha po životě, můžete vidět hned v prvních reprízách po premiéře - ve čtvrtek 4. listopadu, v sobotu 13. listopadu, v pondělí 6. prosince, ve středu 8. prosince a v pondělí 20. prosince vždy od 19:00 hodin. Přijďte se potěšit VEČEREM TŘÍKRÁLOVÝM v Divadle Na Jezerce.

Bouřlivý, dlouho trvající potlesk sklidila v úterý 26. října premiéra a herci, kteří v představení podávají mimořádně vyrovnané výkony, museli mnohokrát opakovat děkovačku publiku. Poděkovat divákům přišel na jeviště společně s režisérem představení Janem Hrušínským i překladatel kompletního Shakespearova díla Martin Hilský. Mezi diváky do posledního místa zaplněného hlediště usedli např. Juraj Herz, Petr Jarchovský, Jiří Hubač, Pavel Šporcl, Barbora Hrzánová, Miroslav Vladyka, Vladimír Poštulka, starosta Prahy 4 Pavel Horálek s chotí, představitelé generálního partnera DNJ - firmy MOUNTFIELD v čele s ředitelem Ivanem Drbohlavem s chotí, Milan Corjak s chotí, Vladimír Jeřábek s chotí, Evžen Hart s chotí, Jitka Sloupová, Jana Krausová, Jindřich Černý s chotí, Jan Foll s chotí, MUDr. Jan Cimický s chotí, Veronika Jeníková a celá řada dalších významných osobností.

NENECHTE SI UJÍT

26.09.2010 Image
skvělé herecké výkony v hořké komedii Petra Jarchovského a Jana Hřebejka - Musíme si pomáhat. Jiří Macháček, Miroslav Vladyka, Lenka Vlasáková či Martin Sitta, Václav Chalupa a další vás strhujícím způsobem provedou komedií jejíž děj je situován do období první republiky, protektorátu i konce II. světové války. Jiří Macháček o své roli říká: "Čížek je zároveň zbabělý i statečný. A také zoufale tragický i komický, jako celé dějiny našeho národa."
Přestože jde o jedno z nejtragičtějších období našich dějin, budete se dvě hodiny dobře bavit a budete se smát komediální nadsázce, s jakou autoři dovedli vystihnout českou povahu a dobu, ve které lidé museli volit krajní řešení, aby přežili.
Nejbližší reprízy, na které ještě můžete zakoupit vstupenky se hrají v neděli 3. října a v úterý 12. října vždy v 19.00 hodin.

OCENĚNÍ MČ PRAHA 4

16.09.2010 Image
Zastupitelstvo městské části Praha 4 ocenilo činnost Divadla Na Jezerce, když dnes předalo Cenu městské části Praha 4 řediteli divadla, Janu Hrušínskému.

V Praze 16. září 2010

POMÁHÁME POTŘEBNÝM

6.09.2010 Image
Divadlo Na Jezerce nejen baví, ale také pomáhá potřebným.
Ve znamení charity začínáme sezónu 2010 - 2011. Kompletní výtěžek z představení hry Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same (8. září 2010), bude beze zbytku věnován novému HOSPICI ve čtvrtém pražském obvodu, v Malovické ulici na Spořilově. Divadlo Na Jezerce tomuto sociálnímu zařízení věnuje částku téměř 77 tisíc korun. „Cílem této akce je především podpora seniorům, kteří kvůli vysokému věku nebo nemoci potřebují pomoc druhých. A každý, kdo na toto představení přijde, tak zároveň přispěje na dobrou věc,“ uvedl ředitel divadla Jan Hrušínský. Všechny vstupenky na toto benefiční představení jsme předali městské části Praha 4, která je nabízí prostřednictvím 4 Volnočasové. Diváci, kteří toto představení navštíví se nejen dobře pobaví, ale zároveň zakoupením vstupenky pomohou poluobčanům, kteří pomoc druhých opravdu potřebují.

Jezerka tak navazuje na charitativní představení, která již uspořádala v minulosti, a která naše divadlo hrálo ve prospěch domova Sue Ryder, pro seniory postižené Alzheimerovou chorobou.

Tím ovšem v této sezóně zdaleka nekončíme. Již 19. září budeme na Jezerce hrát pro neslyšící. Ti z nich, kteří se rozhodnou toto výjimečné představení navštívit, zhlédnou Manželské vraždění dramatika Erica-Emmanuela Schmitta tlumočené do znakové řeči. Na představení pochopitelně mohou přijít i slyšící diváci.

PRO VELKÝ DIVÁCKÝ ZÁJEM

19.08.2010 Image
přidáváme v neděli 12. září od 19.00 hodin další představení francouzské komedie KUMŠT. Chtěli bychom tak vyjít vstříc všem divákům, kteří by rádi tuto hru s Janem Třískou, Janem Kačerem a Janem Hrušínským naposledy v tomto roce v našem divadle viděli. Letošní sérii Kumštu zakončíme účastí na mezinárodním divadelním festivalu Višegrádské dni, který se koná v Košicích, kam Divadlo Na Jezerce odlétá hned následující den, t.j. 13. září. Na tomto významném festivalu reprezentujeme české divadelní umění již druhým rokem.


POSLEDNÍ KUMŠT V ZÁŘÍ

3.08.2010 Image
Jan Tříska přiletí z USA, aby naposledy v tomto roce na Jezerce zahrál oblíbený Kumšt. Slavný herec tráví léto ve svém domově v Los Angeles a takřka každý den uvaří některou z italských specialit. „Dnes to byly špagety s kapustou a ančovičkami,“ říká. Anebo také zajde spolu se svojí ženou Karlou Chadimovou do jejich oblíbeně hospůdky na pobřeží. „Jmenuje se On The Waterfront. Po večeři se díváme, jak oranžové slunce náhle žbluňkne do Pacifiku, spolu s ostatními hosty zatleskáme, jak je tady dobrým zvykem, a jdeme domu,“ vypráví. A dodává, že už se těší na září, kdy si opět zahraje v Divadle Na Jezerce spolu s Janem Hrušínským a Janem Kačerem ve hře Kumšt světoznámé pařížské autorky Yasminy Rezy.
Kumšt, který nastudoval režisér Jan Hřebejk, se Na Jezerce již třetím rokem setkává s obrovským ohlasem diváků. Naposledy v tomto roce jej diváci mají možnost vidět 9. a 10. září a Jan Tříska přicestuje do Prahy den před „oprašovací“ zkouškou. Děj se odehrává v uzavřeném pánském spolku, který se stal jediným pevným bodem v životě tří kamarádů. Jejich poklidné vztahy ale najednou naruší zprvu banální spor kvůli modernistickému obrazu, který přeroste v úpornou hádku. „Samozřejmě nás těší, že se představení divákům tolik líbí. Také my s Honzou Kačerem a Honzou Hrušínským máme tu hru moc rádi. Zraje s námi jako staré víno,“ uvádí Tříska.

Trojici Janů pak čeká 13. září cesta do Košic, kde Kumštem slavnostně zahájí mezinárodní festival Višegrádské dni. Ten začíná 13. září a představí se na něm umělci ze Slovenska, Česka, Polska a Maďarska. Jezerka na tomto festivalu reprezentuje Českou republiku již po druhé.
A na Kumšt stejně jako na další představení si již budou moci diváci díky novince Divadla Na Jezerce rezervovat nebo přímo zakoupit lístky on-line, pohodlně ze svých domovů, prostřednictvím počítače na internetových stránkách www.divadlonajezerce.cz.

Pokladna divadla bude otevřena od pondělí 16. srpna od 12.00 do 19.00 hodin.

ROZHOVOR PRO JEZERKU

30.06.2010 Image
Rozhovor s bývalým předsedou vlády ČR, Janem Fischerem.


1/ Co pro vás znamená divadlo všeobecně?

"Divadlo je pro mne bezprostřednost. Neopakovatelný zážitek okamžiku. Tady a teď. A je to navíc zážitek sdílený s mnoha dalšími lidmi. Do divadla se vždycky těším, a to právě z těchto důvodů."

2/ Plní, podle Vašeho názoru, Divadlo Na Jezerce tzv. "službu veřejnosti", přestože jde o soukromé divadlo?

"Já si myslím, že plní. Je přece lhostejné, jestli jde o scénu financovanou například z městské pokladny nebo z peněz privátních. Vím, kam míříte. Soukromé divadlo - rovná se komerce. To ale není pravidlo a Jezerka je důkazem. Důležité je, aby to bylo kvalitní divadlo. Soukromá scéna to má samo sebou složitější. Principálovi musí záležet na tom, aby bylo vyprodáno, jinak by divadlo musel zavřít. No, a když se mu daří přilákat diváky na kvalitní inscenace, na kvalitní kumštýře a autory, tak má vyhráno. Být úspěšným soukromým divadlem ještě nemusí znamenat pokleslou komerci."

3/ Jak hodnotíte kvalitu představení, která jste Na Jezerce v poslední době zhlédl? (Charleyova
teta, Musíme si pomáhat, Paní plukovníková a Kumšt)?
"Nebudu si hrát na divadelního recenzenta. Ale vrátím se k předchozí odpovědi. Podle mého názoru jsou to představení, kterými Divadlo Na Jezerce úspěšně navazuje na dávnou tradici beznadějně vyprodaných inscenací Městských divadel pražských – Rokoka, Komorního divadla a ABC. Mám na mysli éru dnes už bohužel nežijících hvězd těchto scén, které přece vynikaly skvělými konverzačkami."

4/ Před několika dny jste viděl Kumšt se třemi Jany a čtvrtým, coby režisérem - co vás zaujalo speciálně na této inscenaci?

"Výborné obsazení a vynikající výkony, skvělé Hřebejkovo režijní pojetí a vedení herců – prostě KUMŠT a radost pohledět."

5/ Divadlo Na Jezerce již druhý rok po sobě nežádalo o kulturní grant Hlavního města Prahy a přestože má srovnatelné náklady s ostatními pražskými divadly, nemá žádné dluhy. Jak hodnotíte tuto skutečnost?

"Je vidět, že to jde i bez grantů, když je vůle a chuť, dobrá snaha a schopnost angažovat špičkové umělce, kvalitní management. Nezávislost je přece zatraceně dobrá věc."

6/ Vaše premiérské období končí a poté budete viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj v Londýně. Najdete si i v budoucnu čas zajet na některé nové představení Divadla Na Jezerce?

"Velice rád. Nechtěl bych totiž ztratit kontakt s touto scénou a taky s Honzou Hrušínským, kterému držím palce. Tak „Zlomte vaz!“"

Děkujeme za rozhovor.
Jana Bryndová, Public Relations DNJ, 25.6.2010

PREMIÉR OPĚT NA JEZERCE

21.06.2010 Image
Divadlo Na Jezerce se stalo cílem častých návštěv předsedy vlády ČR Jana Fischera a jeho choti Dany Fischerové. Jen v tomto roce shlédli v našem divadle inscenace Musíme si pomáhat, Charleyovu tetu, Paní plukovníkovou a na sklonku června i Kumšt Yasminy Rezy. Zájem manželů Fischerových nás velmi těší a Divadlu Na Jezerce dává dobré vysvědčení. Panu premiérovi i jeho milé paní přejeme hodně úspěchů a osobního štěstí v jejich novém působišti v Londýně, kam se v nejbližší době přestěhují.

JEZERKA V LESNÍM DIVADLE

11.06.2010 Image
Ve dnech 14. – 17. 6. se Divadlo Na Jezerce zúčastní festivalu Lesní slavnosti divadla 2010. V Lesním divadle v Řevnicích zahrajeme 2x Kumšt Yasminy Rezy s Janem Třískou, Janem Kačerem a Janem Hrušínským, v režii Jana Hřebejka a 2x Machiavelliho Mandragoru s Radkem Holubem, Miroslavem Vladykou, Janem Hrušínským, Miluší Šplechtovou a řadou dalších herců v režii Lukáše Hlavici. Řevnické Lesní divadlo přivítá letos již šestý ročník divadelního festivalu Lesní Slavnosti Divadla. Letošní ročník je zatím největší v historii festivalu – začne 14. června a potrvá až do konce prázdnin. Celkem diváci uvidí 28 představení a 7 souborů.

Na festivalu letos vystoupí například populární pražská divadla – Dejvické divadlo a Divadlo Na Jezerce. Divadlo Na Jezerce festival otevře a Dejvické divadlo naopak uzavře celé letošní divadelní dění. Každý soubor sehraje čtyři představení. Pořadatelem projektu Lesní Slavnosti Divadla je agentura MMC Praha s.r.o., festival je pořádán pod osobní záštitou starosty města Řevnice pana Miroslava Cvancigera.

Bližší a detailnější informace o divadelních titulech, předprodeji vstupenek a další informace naleznete na webových stránkách www.divadlovlese.cz . S případnými dotazy se prosím obracejte na produkci festivalu:

Mgr. Tereza Erbenová
MMC Praha s. r. o.
Tel./fax: 239 043142, Mobil: +420 731 629 979
mailto: t.erbenova@mmcpraha.cz,
www.mmcpraha.czKUMŠT SE VRACÍ DO PRAHY

27.04.2010 Image
Možná naposledy budete mít možnost vidět oblíbenou komedii Yasminy Rezy „Kumšt“ v podání čtyř Honzů v Divadle Na Jezerce.

Hrajeme pro Vás v květnu a v červnu 2010.

JAN TŘÍSKA, JAN KAČER, JAN HRUŠÍNSKÝ, JAN HŘEBEJK

CHARITATIVNÍ PŘEDSTAVENÍ

6.04.2010 Image
Ředitel DNJ Jan Hrušínský předává paní Daně Fischerové, manželce předsedy vlády ČR Jana Fischera, čestné vstupenky pro Gerontologické centrum v Praze, vedené primářkou MUDr. Ivou Holmerovou, Ph.D. Manželé Fischerovi patří k častým návštěvníkům DNJ. V poslední době shlédli např. Charleyovu tetu, Musíme si pomáhat či Paní plukovníkovou.

V roce 2006 Divadlo Na Jezerce zahájilo program benefičních představení na podporu zdravotně postižených občanů. Uvedli jsme takto např. v listopadu 2006 představení E. E. Schmitta Manželské vraždění v režii Jana Hřebejka. V říjnu 2007 jsme takto charitativně zahráli představení hry Yasminy Rezy Kumšt. Mimořádný finanční výtěžek z obou benefičních představení Divadla Na Jezerce především díky štědrým donátorům, mecenášům a sponzorům dosáhl výše 372. 340,-Kč a byl věnován na dostavbu specializovaného centra pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou. Stavbu v roce 2002 zahájil Domov Sue Ryder, o.p.s. v Praze 4. V roce 2009 jsme s úspěchem vyzkoušeli představení pro neslyšící, které bylo tlumočeno do znakové řeči. Ve spolupráci s MČ Praha 4 plánujeme letos podpořit některé z oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči nebo některý z Hospiců v Praze 4.

Bouřlivý potlesk na Jezerce.

12.03.2010 Image
Na premiéře hry Petra Jarchovského Musíme si pomáhat nechyběl ve čtvrtek 11. března v našem divadle český premiér Jan Fischer, který tuto scénu rád pravidelně navštěvuje. Své kolegy přišla podpořit herečka tohoto divadla Jiřina Bohdalová, režisér Juraj Herz, Marek Taclík, Valérie Zawadská, dramatik Jiří Hubač a mnozí další umělci. Dále v hledišti usedli představitelé firmy Mountfield, která je generálním partnerem DNJ, představitelé Factoringu KB a dalších partnerů divadla. Pochvalné uznání po představení vyslovila i řada zástupců MČ Prahy 4. Komedie v režii Jana Hřebejka sklidila dlouho trvající potlesk. Aplaudovalo se ve stoje. Na Jezerce je to poprvé, kdy stejný autor, který napsal filmový scénář, vytvořil i divadelní text. Příběh o tom, jak si Češi umějí pomáhat, odehrávající se na českém maloměstě v období protektorátu, diváky dojmul, rozesmál a přiměl k zamyšlení. V hlavních rolích hrají Jirí Machácek, Lenka Vlasáková, Miroslav Vladyka, Václav Chalupa, Martin Sitta a Roman Štabrňák.


Premiéra MUSÍME SI POMÁHAT

11.03.2010 Image
Petr Jarchovský a Jan Hřebejk v Divadle Na Jezerce. V hlavních rolích Jiří Macháček, Lenka Vlasáková a Miroslav Vladyka.

Ve zcela novém kabátě ožil na jevišti Divadla Na Jezerce příběh o tom, jak si Češi umějí pomáhat. Autor scénáře známého filmu Musíme si pomáhat Petr Jarchovský zpracoval text do divadelní podoby speciálně pro Jezerku a režie se ujal spoluautor textu Jan Hřebejk. Děj tragické komedie z období druhé světové války se v mnohém liší od filmové podoby oceněné pěti českými lvy a nominací na Oscara a je plný překvapení.

„Je zajímavé vidět zblízka přerod filmového scénáře v divadelní text, který psal Petr Jarchovský přímo pro naše divadlo.” říká ředitel DNJ Jan Hrušínský.

Jiří Macháček o své roli Josefa Čížka říká: “Je zároveň zbabělý i statečný. A také zoufale tragický i komický jako dějiny našeho národa.“

Hra zachycuje tragické období českých dějin s komediální nadsázkou. Je příběhem invalidy Josefa Čížka, někdejšího inženýra u firmy Wiener, jeho ženy, českého Němce Horsta, jenž střídavě škodí a pomáhá, a židovského uprchlíka z koncentračního tábora Davida Wienera. Příběh, který vychází ze skutečných epizod, jež se odehrály v někdejším protektorátu, Vás pobaví, dojme a snad i přiměje k zamyšlení.

KUMŠT SE VRACÍ DO PRAHY

9.03.2010 Image
Možná naposledy budete mít možnost vidět oblíbenou komedii Yasminy Rezy „Kumšt“ v podání čtyř Honzů v Divadle Na Jezerce.

Hrajeme pro Vás v květnu a v červnu 2010.

JAN TŘÍSKA, JAN KAČER, JAN HRUŠÍNSKÝ, JAN HŘEBEJK

Vítáme Vás na novém webu

2.03.2010 Image
Vážení a milí diváci, dovolte, abychom Vám nabídli k užívání náš zbrusu nový web. :-) Přejeme Vám příjemnou zábavu a radostné zážitky na www.divadlonajezerce.cz
Vaše Divadlo Na Jezerce