Aktuality

Obrázek aktuality

JEZERKA JE ÚCHVATNÁ! - 26.03.2018

Milí diváci, 
herci z připravované inscenace Je úchvatná!  pod vedením režiséra Jana Hřebejka se na vás všechny moc těsí! Už máte vstupenku? Máme téměř vyprodáno!
Už 26. dubna se na Jezerce rozezní hlas Florence Foster Jenkins - nejhorší zpěvačky na světě. Rozhodně byste si to neměli nechat ujít. Takhle totiž ve vaší blízkosti ještě nikdo nezpíval... 
V hlavní roli Jitka Sedláčková, dále uvidíte Libuši Švormovou, Miroslavu Pleštilovou, Václava Tobrmana a Jana Hrušínského. 

Rádi Vás uvidíme!
Vaše Divadlo Na Jezerce

VÍCE ❯❯
Obrázek aktuality

VÍTÁME VÁS NA NOVÉM WEBU DIVADLA NA JEZERCE - 1.03.2018

VÁŽENÍ A MILÍ DIVÁCI DIVADLA NA JEZERCE, VÍTÁME VÁS A MÁME RADOST, ŽE JSTE TADY S NÁMI. UŽ JSTE VIDĚLI PROGRAM NA DUBEN? PŘEDPRODEJ JE V PLNÉM PROUDU - ULOVTE VČAS TA NEJLEPŠÍ MÍSTA V HLEDIŠTI.

VAŠE DIVADLO NA JEZERCE
VÍCE ❯❯
Obrázek aktuality

POZOR, MŮŽETE SE ZAMILOVAT - 25.01.2018

Jarní večery se pomalu ale jistě blíží - a u nás budou úchvatné. Už brzy! Těšíme se! Těšíte se? Ale pozor - můžete se zamilovat... Sledujte náš Facebook a Instagram @divadlonajezerce.

Vaše Divadlo Na Jezerce
VÍCE ❯❯
Obrázek aktuality

PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ NOVÝ ROK - 23.12.2017

Ve dnech 27. a 28. prosince natáčela Česká televize záznam inscenace Paní plukovníková. Po Takovém žertíku a Ženitbě jde již o třetí televizní záznam z Divadla Na Jezerce. Děkujeme, že jste byli u natáčení v hledišti s námi! 

V tomto roce se můžete společně s námi těšit nejen na nové inscenace, ale i na novou podobu webových stránek DNJ.

PŘEJEME VÁM MNOHO  ŠTĚSTÍ A RADOSTI V ROCE 2018!
Vaše Divadlo Na Jezerce
VÍCE ❯❯
Obrázek aktuality

15 let Divadelní společnosti JH - 23.10.2017

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK. Knihu můžete zakoupit v Divadle Na Jezerce, ve všech pražských knihkupectvích Neoluxor a dejvickém divadle Semafor.

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní knihy, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října 2017. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk. A s nimi i nejmladší člen rodiny Hrušínských, Vojtík Balcar. O hudební doprovod se na Jezerce postaral herec a muzikant Ondřej Brousek a Matěj Ruppert ze skvělých Monkey Business. Slavnostní křest si samozřejmě nenechal ujít ani principál Jezerky Jan Hrušínský, pro kterého výročí znamená: "Patnáct let spolupráce se skvělými lidmi, obrovskou lidskou i profesní zkušenost a zjištění, že 15 let uteče jako voda," řekl Hrušínský. Po celou dobu stojí principálovi nuselské scény po boku jeho žena a herečka Miluše Šplechtová, která se po slavnostním křtu představila spolu s kolegy Felixem Slováčkem juniorem, Denisou Pfauserovou, Zdeňkem Hruškou a dalšími kolegy na jevišti v úspěšné komedii "Tři v tom". Klan Hrušínských podpořil na křtu i nejmladší generace - herečka Kristýna s tříměsíčním synem Vojtou. Další kmotr, režisér Jan Hřebejk, který na Jezerce nastudoval řadu úspěšných titulů jako je např. "Manželské vraždění" s Jaroslavem Duškem (inscenace dosáhla už 300. repríz!), představí na jaře 2018 novou hudební komedii "Je úchvatná!". Hlavní roli si na Jezerce zahraje Jitka Sedláčková, dále Miroslava Pleštilová, Libuše Švormová, Jan Hrušínský a Václav Tobrman.  Bohdalová, Dušek, Kňažko a Thálie a téměř 4000 představení

Divadelní společnost Jana Hrušínského, stálice pražské divadelní scény, odehrála bezmála 4000 představení, která zhlédlo zhruba 900 tisíc diváků. Téměř polovina repertoáru Divadla Na Jezerce překročila hranici dvou set repríz. A inscenace "Zahraj to znovu, Same" a "Manželské vraždění" již přesáhly svoji 300. reprízu. Cenou Thálie za rok 2016 se pyšní hra "Shylock" -  za svůj herecký výkon v titulní roli ji obdržel Milan Kňažko. Diváci nuselské scény potkávají na jevišti také Jiřinu Bohdalovou, Jaroslava Duška, Annu Polívkovou, Jiřího Macháčka, Kláru Issovou, Lenku Vlasákovou nebo v minulosti nedávno zesnulého Jana Třísku, a mnoho dalších vyhledávaných hereckých es. Reprezentativní publikace o 15. leté historii Divadelní společnosti Jana Hrušínského mapuje na 240 stranách slovem i fotografiemi 37 inscenací a zachycuje život na Jezerce tak, jak jej diváci neznají. Výpravná kniha obsahuje také postřehy i vzkazy významných návštěvníků nuselské scény a četné recenze. A jaké byly začátky? "Začínali jsme v šesti lidech, dnes je nás na Jezerce přes sto třicet. Naivně jsem si tenkrát představoval, že založením vlastního divadla získám větší svobodu. Opak je pravdou. Svobodu jsem sice v jistém smyslu získal, ale s ní také mnohem větší odpovědnost nejen za sebe, ale i za lidi, které jsem do divadla přivedl. A taky jsem získal povinnost vydělat každý měsíc tolik peněz, abych tak velké divadlo udržel v chodu a při životě. Ale v neposlední řadě jsem na Jezerce poznal nejlepší publikum na světě a tuhle zkušenost bych za nic nevyměnil," prozradil s úsměvem principál Hrušínský.

Až pět novinek aneb originální režisérské debuty

Divadlo Na Jezerce je moderní soukromé divadlo s úctou k české divadelní tradici, kterému se kvalitou inscenací podařilo získat a dlouhodobě udržet vysoký zájem veřejnosti. "Z tohoto hlediska je možné prohlásit, že jde o minimálně dotované soukromé divadlo, poskytující veřejnou službu, způsobem běžným spíše v západních zemích.
Jezerka se repertoárem a kvalitou jeho zpracování vymyká běžně zažité a většinou falešné představě o komerčním podnikání na poli české kultury," dodal Hrušínský, který v hlavě už nosí další nové plány a inscenace. Příští rok slibuje divákům více premiér, než byli v posledních sezónách zvyklí: "Poprvé u nás bude režírovat Miroslav Hanuš, první příležitost k režii dostane také herec Petr Vacek, naopak po šesté se na Jezerce představí režisér Jan Hřebejk, divácky přitažlivý a nečekaný slavný titul připravuje Matěj Balcar a třešinkou na dortu bude příští rok světová premiéra inscenace v režii Jaroslava Duška, který v ní ovšem bude také hrát několik hlavních rolí.  Do tohoto výčtu ještě plánujeme zasadit hru k 50. výročí brutální srpnové invaze pěti komunistických armád do Československa. Z toho vidíte, že se na Jezerce ani v příštím roce nudit nebudeme," řekl Hrušínský.

Knihu vydalo Divadlo Na Jezerce za přispění generálního partnera, Mountfield, a.s.
VÍCE ❯❯
GENERÁLNÍ PARTNER DNJ
Náš velký dík patří všem, kteří nám pomáhají
inscenace realizovat
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU